Sprawa "tęczowej Maryi" odbiła się echem na całym świecie. O zatrzymaniu piszą nawet w Kolumbii

O zatrzymaniu aktywistki piszą już światowe media.
O zatrzymaniu aktywistki piszą już światowe media. Oprac. naTemat.pl
Wieść o zatrzymaniu Elżbiety Podleśnej za obraz "tęczowej" Maryi poszła w świat. Już nie tylko brytyjski "The Guardian" pisze o PiS-owskim podejściu do spraw osób LGBT. O Podleśnej zrobiło się głośno także w Czechach, Rosji, Hiszpanii, a nawet w Rumunii i Kolumbii.


Jako pierwszy z zagranicznych mediów o sprawie Elżbiety Podleśnej informował brytyjski "The Guardian". Nadmienił on także w swojej publikacji, jaki stosunek do osób LGBT ma rząd Prawa i Sprawiedliwości. Ale nie tylko Brytyjczycy dostrzegli zachowanie polskich służb.


Hiszpańska "La Vanguardia" pisze, że "aresztowanie aktywistki miało miejsce w skutek kontrowersji w stosunkach między polską partią rządzącą, nacjonalistycznym Prawem i Sprawiedliwością, z kolektywem LGBT".

Z kolei kolumbijski portal Ntn24.com cytuje Jarosława Kaczyńskiego, który potępił prawa LGBT i nazwał je "zagrożeniem" dla Kościoła w Polsce. Te same słowa podaje rumuńska gazeta "Libertatea".

Natomiast rosyjski serwis Tjournal.ru cytuje samą Podleśną, która powiedziała, że "nigdy nie zgodzi się na to, żeby zrównywać homoseksualistów z przestępcami".

Po stronie aktywistki niejako staje także czeski portal Idnes.cz, który zamieścił krytyczną wobec PiS wypowiedź krajowej działaczki Amnesty International. – Ograniczenie aktywistów w swobodnym wyrażaniu swoich poglądów jest nielegalne i musi natychmiast się zatrzymać – powiedziała na łamach czeskiego medium Barbora Černušáková

Przypomnijmy, że 6 maja szef MSWiA Joachim Brudziński poinformował, że policja zatrzymała 51-letnią Elżbietę Podleśną podejrzewaną o dokonanie profanacji. Mundurowi przeszukali mieszkanie kobiety.

– Przedstawiono mi zarzut obrazy uczuć religijnych. Najpierw policjanci zapowiedzieli, że zostanę osadzona co najmniej na dobę, ale kiedy mój pełnomocnik zadzwonił do prokuratora, ten powiedział, że o niczym nie wiedział i ostatecznie zostałam zwolniona – przekazała po przesłuchaniu.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0Aktor, któremu na bank się udało. Lech Dyblik o tym, jak odbić się od dna i... ganiać Malkovicha
0 0Ciężarna Joanna Krupa całkowicie naga na okładce "Wprost". Stanęła w obronie LGBT
Unum 0 0Nie wszystkie ubezpieczenia chronią przez całe życie. Jak wybrać polisę, która nie wygasa
0 0Smutni 30- i 40-letni. Wyniki światowych badań dają do myślenia
NEWSWEEK 0 0Polskę czeka kryzys senioralny? Władze ignorują poważną zmianę demograficzną
0 0Kuchciński odnalazł się po aferze samolotowej. Dostał "zadanie specjalne"
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta