Posłanka donosi na użytkowników grafiki z tęczową Maryją. "Zakończy się rumakowanie"

Posłanka Siarkowska składa zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez osoby udostępniające w sieci grafikę z "tęczową Madonną".
Posłanka Siarkowska składa zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez osoby udostępniające w sieci grafikę z "tęczową Madonną". Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Okazuje się, że zatrzymanie Elżbiety Podleśnej to nie koniec afery z grafiką przedstawiającą tęczową Matkę Boską. Zasiadająca w klubie parlamentarnym PiS Anna Siarkowska zaczęła teraz wysyłać donosy do prokuratury na tych, którzy udostępniają tęczowe obrazki w internecie.


Afera "Tęczowej Matki Boskiej" zatacza coraz szersze kręgi. Mało było tego, że policja zatrzymała kobietę podejrzaną o przygotowanie grafiki, na której widać Matkę Boską Częstochowską z tęczową aureolą. Mało było, że o zatrzymaniu pisały największe światowe dzienniki. Teraz w sprawie postanowiła zabrać głos posłanka Anna Siarkowska.

Szefowa zarządu Partii Republikańskiej – która do Sejmu weszła z listy Kukiz'15, a obecnie jest członkiem klubu PiS – wysyła zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez osoby, które udostępniają grafikę "tęczowej Madonny" w sieci. "Koniec z publicznymi drwinami z wartości najdroższych dla katolików. Dziś składam zawiadomienia do prokuratury. Jeśli każdy, kto umieszcza sprofanowany wizerunek NMP, otrzyma przykładową karę grzywny 10000 zł, to zakończy się rumakowanie" – napisała posłanka. Później zamieściła zdjęcie, na którym widać zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez dziennikarkę "Gazety Wyborczej" Dominikę Wielowieyską. "Pierwszych pięć wniosków do Prokuratury ws. #SzanujMatkę złożone. Komu kolejne komu, bo idę do domu?" – napisała na Twitterze posłanka Siarkowska. Z miejsca została zasypana grafikami i prośbami o dołączenie do grona osób, przeciwko którym składa zawiadomienie do prokuratury. Wielu internautów nie ma wątpliwości, że akcja parlamentarzystki skończy się jej kompromitacją.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...