PiS ucieka rywalom. Ten sondaż musi zmobilizować opozycję na ostatniej prostej

Prawo i Sprawiedliwość prowadzi z Koalicją Europejską o pięć punktów procentowych - wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej".
Prawo i Sprawiedliwość prowadzi z Koalicją Europejską o pięć punktów procentowych - wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej". Fot. Grażyna Marks / Agencja Gazeta
Prawo i Sprawiedliwość wygrywa w sondażu przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Wyraźnie prowadzi z Koalicją Europejską – wynika z sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej”.


PiS wygrywa z opozycją o ponad pięć punktów procentowych. Partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na 39,1 proc. poparcia. Drugie miejsce zajmuje KE z wynikiem 34 proc. Próg wyborczy przekraczają jeszcze Wiosna Roberta Biedronia i Kukiz'15 – odpowiednio z wynikami 7,1 proc. i 5,3 proc.

Do PE natomiast nie dostałyby się Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy (4,2 proc.), Lewica Razem - Razem, Unia Pracy, Ruch Sprawiedliwości Społecznej (2,4 proc.) i Fair Play Roberta Gwiazdowskiego (0,4 proc.).

Według innych badań z ostatnich dni PiS i KE dzieli bardzo niewielka różnica. Tylko jednopunktową przewagę daje PiS badanie Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Prawica zdobywa 34-proc. poparcia, a Koalicja Europejska 33 proc.

Z kolei w sondażu dla radiozet.pl i tygodnika "Newsweek" Koalicja Europejska minimalnie wygrywa z PiS. W badaniu Instytutu Badań Spraw Publicznych KE uzyskała 41,94 proc. głosów. Z kolei PiS wylądowało na drugim miejscu z wynikiem 39,04 proc. Najniższa pozycja na podium przypadła Wiośnie Roberta Biedronia, która zgarnęła 9,57 proc. głosów

źródło: "Rzeczpospolita"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. [/b] Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz
ALEKSANDRA GERSZ

Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz

[b]Hans Solo kontratakuje! [/b] Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu
WYWIAD

Hans Solo kontratakuje! Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu

Marcin PonikowskiMarcin Ponikowski

Jim Jarmusch jeszcze nigdy nie był tak krytyczny wobec popkultury, swojej ojczyzny, kondycji planety, człowieka i jego ikon, a przede wszystkim względem swoich popularnych kolegów z branży. Wszyscy ci, którzy odsądzają go za film o zombie od czci i wiary w filmowy kunszt, powinni oglądnąć obraz jeszcze raz. Z potrójnym przymrużeniem oka.

MARSZ RÓWNOŚCI W BIAŁYMSTOKU

REAKCJE NA PRZEMOC I AGRESJĘ