"Dotarliśmy do prawdy". Już wiadomo, co będzie w raporcie komisji ds. Amber Gold

Przewodnicząca komisji do spraw Amber Gold zapowiedziała publikację raportu w tej sprawie. Jak się wyraziła, nie ma żadnych wątpliwości, że Marcin P. był słupem.
Przewodnicząca komisji do spraw Amber Gold zapowiedziała publikację raportu w tej sprawie. Jak się wyraziła, nie ma żadnych wątpliwości, że Marcin P. był słupem. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Skrajnie źle oceniamy działania prokuratury, a także służb specjalnych i policji w sprawie Amber Gold – powiedziała przewodnicząca sejmowej komisji śledczej. W środę odbyło się kolejne posiedzenie sejmowej komisji śledczej w tej sprawie. Wassermann zapowiedziała publikację raportu.


– Po trzech latach działalności komisji, nie ma żadnych wątpliwości, że Marcin P. był słupem (…). Na pewno nie był osobą, która tę działalność wymyśliła – mówiła w Sejmie Małgorzata Wassermann.

– Można powiedzieć, że dotarliśmy do prawdy na temat afery Amber Gold – skomentował inny poseł PiS Jarosław Krajewski. Zwrócił uwagę, że efekt prac komisji to zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez 29 osób i bank BGŻ.

Głównym punktem posiedzenia była publikacja raportu z niespełna trzyletnich prac komisji. Dokument, który przygotowała osobiście Małgorzata Wassermann, zostanie opublikowany na sejmowej podstronie internetowej komisji śledczej.

Wassermann stwierdziła, że w sprawie przesłuchanych zostało łącznie 141 osób. Ujawniła, że w liczącym prawie 700 stron raporcie znalazła się negatywna ocena działalności policji i służb specjalnych, a także "skrajnie negatywna" ocena ministrów i wiceministrów Jacka Cichockiego, Sławomira Nowaka i Zbigniewa Parafianowicza.

"Skrajnie negatywna" według słów Wassermann była też działalność prokuratury. Zarzuciła ówczesnemu prokuratorowi generalnemu Andrzejowi Seremetowi brak nadzoru nad prokuratorami prowadzącymi postępowania w sprawie Amber Gold.

– Zbliżają się wybory, to trzeba było coś odpalić. Czysta polityka – odpowiedział Krzysztof Brejza z PO. Dodał, że komisja miała zniszczyć Donalda Tuska i Pawła Adamowicza.

Co do Tuska, do historii przeszedł jego występ przed komisją Małgorzaty Wassermann. W opinii wielu zdecydowanie wygrał starcie z przesłuchującymi go członkami komisji. Oto najciekawsze fragmenty jego słynnego przesłuchania.

źrodło: Money
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
ANETA OLENDER 0 0"Ludzie mają to gdzieś". Demontaż krzyża na Giewoncie to absurd, problem tkwi gdzie indziej
0 0Dzieci, dwie kobiety i Czech. Wiadomo, kim były osoby, które zginęły w Tatrach

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem
0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
SONDAŻ 0 0PiS jednak nie jest teflonowe? Tąpnięcie poparcia po wybuchu afery Piebiaka