Są nowe informacje o ataku na Magierowskiego. Policja ujawniła, co zrobił napastnik

Marek Magierowski został zaatakowany w Tel Awiwie.
Marek Magierowski został zaatakowany w Tel Awiwie. Fot. Agencja Gazeta / Agata Grzybowska
Są nowe informacje na temat napaści na Marka Magierowskiego, ambasadora Polski w Izraelu. Do zdarzenia doszło we wtorek w Tel Awiwie. Rzecznik izraelskiej policji przekazał, że napastnik podszedł do dyplomaty, a następnie go opluł. Sprawca został zatrzymany.


O incydencie z udziałem Marka Magierowskiego wcześniej poinformował dziennik "The Jerusalem Post". Z doniesień gazety wynika, że do incydentu doszło we wtorek. Atak na dyplomatę potępił na Twitterze premier Mateusz Morawiecki i nazwał go "niedopuszczalną sytuacją".

"Nie ma naszej zgody na jakiekolwiek akty ksenofobii, zarówno wobec dyplomatów, jak i pozostałych obywateli" – napisał szef rządu.

Izraelska gazeta opublikowała też więcej szczegółów na temat zdarzenia. Rzecznik miejscowej policji przekazał, że napastnik podszedł do Magierowskiego, gdy ten siedział w swoim samochodzie, a następnie opluł dyplomatę.

Mundurowi zatrzymali podejrzanego, którym okazał się 65-letni mężczyzna. Jeszcze w środę ma stanąć przed sądem. W namierzeniu sprawcy pomocne mogło okazać się zdjęcie, które udało się zrobić Magierowskiemu. Ambasador uchwycił na fotografii napastnika i jego pojazd.


Po ataku na Magierowskiego sytuację skomentowało izraelskie MSZ. Rzecznik resortu poinformował, że Izrael wyraża "pełne wsparcie dla polskiego ambasadora". "Będziemy informować na bieżąco o tej sprawie naszych polskich przyjaciół. Jesteśmy w pełni zaangażowani w bezpieczeństwo i ochronę dyplomatów" – zapewnił.

"The Jerusalem Post" wcześniej podawał, że napastnik krzyczał również w kierunku Magierowskiego niezrozumiałe słowa. Dyplomata miał jedynie zrozumieć okrzyki "Polak, Polak".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
0 0Powiedzieli "sprawdzam". Oto, co się stało ze 100 obietnicami partii Kaczyńskiego
0 0Przestajemy wierzyć, że może być inaczej. Polacy wiedzą, kto wygra wybory
WYBORY2019 0 0Pozwolił powiesić plakaty kandydata PiS i teraz żałuje. "Popełniłem błąd i właśnie za niego płacę"
0 0Parodiował niepełnosprawnych? Pszoniak: Trzeba się puknąć w głowę!