Są zarzuty za atak na ambasadora Polski w Izraelu. Lederman już przeprosił Magierowskiego

Marek Magierowski został opluty przez Arika Ledermana w pobliżu ambasady RP w Izraelu.
Marek Magierowski został opluty przez Arika Ledermana w pobliżu ambasady RP w Izraelu. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Izraelska prokuratura postawiła zarzuty napaści i gróźb karalnych mężczyźnie, który we wtorek zaatakował polskiego ambasadora w Izraelu Marka Magierowskiego. Jednocześnie Arik Lederman, który dopuścił się ataku, wydał oświadczenie i przeprosił za zajście.


Lederman zapewniał, że nie widział, iż opluł polskiego ambasadora. Takie informacje podał portal "Matzav". Intencją sprawcy jest to, by przeprosić Magierowskiego osobiście. W oświadczeniu podkreślił, że jego rodzina doświadczyła Holokaustu. Do polskiej ambasady miał zwrócić się w sprawie zwrotu mienia. Arik Lederman oskarżył ochroniarza polskiej ambasady o to, że użył wobec niego pogardliwego określenia.

Natomiast Marek Magierowski wykluczył na Twitterze, jakoby ochroniarz mógł się dopuścić się zarzucanych mu przez Izraelczyka czynów.
Przypomnijmy, polski ambasador w Izraelu Marek Magierowski został zaatakowany we wtorek niedaleko ambasady RP w Tel Awiwie. Ambasada RP powiadomiła izraelską policję i poprosiła służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo o potraktowanie sprawy z najwyższym priorytetem.

Magierowski zdążył zrobić zdjęcie napastnika i jego pojazdu. Półtorej godziny później policja aresztowała mężczyznę. Rzecznik izraelskiej policji przekazał, że napastnik podszedł do dyplomaty, a następnie go opluł.

"Jerusalem Post", izraelski dziennik, który podał informację, zwrócił uwagę, że do incydentu doszło w atmosferze napiętych stosunków między Poską a Izraelem. W poniedziałek polskie MSZ odwołało wizytę izraelskiej delegacji w Warszawie.

Stało się tak po serii informacji prasowych w Izraelu, które sugerowały, że tematem rozmów może być restytucja mienia. Rozmowy miały dotyczyć zwrotu mienia ofiar Holocaustu prawowitym właścicielom.

źródło: Matzav.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem
0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
SONDAŻ 0 0PiS jednak nie jest teflonowe? Tąpnięcie poparcia po wybuchu afery Piebiaka