Zalewska niespodziewanie wpadła na spotkanie. Została wybuczana przez mieszkańców swojego okręgu

Anna Zalewska została wybuczana przez mieszkańców Dolnego Śląska. Protestowali oni przeciwko budowie suchych zbiorników retencyjnych.
Anna Zalewska została wybuczana przez mieszkańców Dolnego Śląska. Protestowali oni przeciwko budowie suchych zbiorników retencyjnych. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Kilkaset osób pojawiło się na spotkaniu w sprawie projektu budowy suchych zbiorników retencyjnych w Kotlinie Kłodzkiej. Inwestycja oznaczałaby wysiedlenie 2,5 tys. mieszkańców. Dlatego obecni na spotkaniu protestowali. Niespodziewanie za to zjawiła się tam Anna Zalewska, która szuka głosów wszędzie, gdzie może, bo szykuje się do desantu do Brukseli.


W piątek na spotkaniu w Międzylesiu koło Bystrzycy Kłodzkiej doszło do spotkania protestujących, przedstawicieli Wód Polskich i Banku Światowego, który kredytuje inwestycję. Na sali protestujący mieli transparenty z napisami "Nie dla zbiorników", " Ratujmy Radochów", "Nie wysiedleniom! Nie zaporom! Nie manipulacji". 

W trakcie spotkania przedstawiciel Wód Polskich zadeklarował ważną dla mieszkańców rzecz:. "Przestajemy procedować dokument pt. 'Analiza zwiększenia retencji powodziowej w Kotlinie Kłodzkiej'". Natomiast niespodziewanie na spotkaniu pojawiła się Anna Zalewska. I nie została przez nich ciepło przyjęta. Skąd wejście Zalewskiej? Łatwo to wytłumaczyć: to pisowska jedynka w okręgu dolnośląskim w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jak podało TOK FM, minister edukacji została na spotkaniu wybuczana. Stało się tak, gdy próbowała zapewniać, że rząd jest w tej sprawie po stronie mieszkańców.

Zalewska vs nauczyciele w Bierutowie
Anna Zalewska nie ma ostatnio szczęścia na spotkaniach z potencjalnymi wyborcami. Gdy w Bierutowie w województwie dolnośląskim próbowała przekonywać, że rząd spełnił obietnice dla oświaty, spotkała się ze zdecydowanym protestem obecnych na spotkaniu nauczycieli.


Zarzucali szefowej MEN, że kłamie i próbuje uciekać z kraju w trakcie przeprowadzania najważniejszej reformy w kraju – relacjonowała wrocławska "Gazeta Wyborcza". 

– Jest dokładnie odwrotnie. Ta reforma jest już zamknięta, bo już się toczy – broniła się Zalewska. – Zagwarantowaliśmy nauczycielom wszystko, do czego się zobowiązaliśmy. Przez dwa lata w sumie 20 proc. podwyżki i 300 zł usztywnionego dodatku za wychowawstwo. Do tego 1000 zł na start dla nauczyciela – wyliczała.

źródło: TOK FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Actina 0 0Stąd wyjdą przyszli zwycięzcy turniejów gamingowych. Dom marzeń każdego gracza
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze

NIE TYLKO POLITYKA

WYWIAD 0 0W Sejmie się jej boją. Justyna Dobrosz-Oracz szczerze o "pościgach" za politykami
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
WYBORY 2019 0 0"Wyborcza": opozycja ma szansę odsunąć PiS od władzy. Jest nowy sondaż

MOTO

0 0Niektórzy wysiadali, bo już nie mieli siły. To najlepsze szkolenie samochodowe w Polsce
0 0Znalazłeś korzystniejsze ubezpieczenie OC? Oto jak bez problemów zmienić firmę ubezpieczeniową
0 0Krótka ławka PiS. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Władza tworzy nam nowy styl życia". Raczek o skandalu z filmem, który przeszkadza PiS-owi
FELIETON 0 0Krucjata krzyżowa Prezesa Kaczyńskiego. Wiem, dlaczego to robi