Policjant dźgnięty nożem podczas interwencji. Sprawcą miał być radny miejski

Próba zatrzymania 32-latka w Busku-Zdroju. Mężczyzna zaatakował policjanta nożem.
Próba zatrzymania 32-latka w Busku-Zdroju. Mężczyzna zaatakował policjanta nożem. Fot. YouTube.com / Krystian Jaskulski
Do dramatycznego zdarzenia doszło w Busku-Zdroju, gdzie 32-letni mężczyzna dźgnął policjanta nożem w plecy. Do sieci trafiło nagranie pokazujące całą sytuację. Sprawcy, którym miał okazać się radny miejski, grozi do 10 lat więzienia.


Policjanci z Buska-Zdroju dostali zgłoszenie, że ktoś miał wymachiwać nożem w sklepie i grozić klientce. Asp. Tomasz Piwowarski w rozmowie z Gazeta.pl relacjonował, że kiedy mundurowi przyjechali na miejsce, zobaczyli stojącego przed budynkiem mężczyznę. Z rękawa wystawał mu nóż.

W tym momencie ze sklepu wyszedł podobno 32-letni radny miejski, który stanął w obronie swojego kolegi. Kiedy zaczął atakować policjantów, funkcjonariusze próbowali go obezwładnić. W końcu 32-latek wyciągnął nóż i dźgnął nim dwukrotnie jednego z policjantów w plecy.

W internecie pojawiło się nagranie z miejsca zdarzenia. Widać na nim, jak jeden z mundurowych próbuje powstrzymać mężczyznę, który w pewnym momencie wyciąga ostre narzędzie i dokonuje ataku.

Na szczęście życiu poszkodowanego nic nie zagraża. Drugi z funkcjonariuszy ma skaleczoną dłoń. 32-latek najprawdopodobniej odpowie za czynną napaść na funkcjonariusza policji.


Policja nie komentuje i nie potwierdza doniesień o tym, że ataku dokonał radny miejski. Według "Gazety Wyborczej" chodzi o radnego, który do rady miasta dostał się z komitetu wyborczego Elżbiety Śliwy.

źródło: Gazeta.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu

CHAOS W SZKOŁACH

POLECAMYPartnerem materiału jest 0 0"Nie ma szans, żeby pójść do toalety". Tak wygląda praca nauczycieli po reformie Zalewskiej
0 0"Poszedłem i się załamałem". Zebrania w szkole pokazują, co jest nie tak z polskim społeczeństwem