Eksplozja autokaru z turystami w Gizie. Do wybuchu doszło w pobliżu piramid

W Egipcie doszło do eksplozji autokaru z turystami.
W Egipcie doszło do eksplozji autokaru z turystami. Fot. Twitter.com / @EgyptDefReview
W pobliżu piramid w Gizie doszło do eksplozji autokaru z turystami – podaje agencja Reutera. Wstępnie wiadomo, że co najmniej 12 osób zostało rannych.


Do wybuchu doszło w niedzielę. Bomba miała zostać zdetonowana w momencie, gdy autobus turystyczny mijał Wielkie Muzeum Egipskie. Te informacje przekazał dla Sky New Arabia jeden ze świadków.

Wstępnie wiadomo, że rannych zostało 12 osób. Te dane podała agencja Reutera, która powołała się na dwa źródła z sił bezpieczeństwa. Pojawiają się też inne doniesienia o 16 poszkodowanych. Osoby, które ucierpiały to podobno głównie zagraniczni turyści. Na razie nikt nie przyznał się do ataku na autokar.

W mediach społecznościowych są już materiały z miejsca zdarzenia. Zdjęcia publikowane na Twitterze pokazują autobus z pękniętą przednią szybą. Na jednej z fotografii widać też zniszczony fragment muru.

Agencja Reutera przypomina, że w grudniu ubiegłego roku przydrożna bomba eksplodowała mniej niż 4 kilometry od piramid w Gizie. Zginęło wtedy czterech turystów z Wietnamu i egipski przewodnik.

źródło: Reuters, "The National"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu

CHAOS W SZKOŁACH

POLECAMYPartnerem materiału jest 0 0"Nie ma szans, żeby pójść do toalety". Tak wygląda praca nauczycieli po reformie Zalewskiej
0 0"Poszedłem i się załamałem". Zebrania w szkole pokazują, co jest nie tak z polskim społeczeństwem