Po filmie braci Sekielskich Polacy nie mają wątpliwości. Obwiniają za pedofilię cały Kościół

Prawie połowa Polaków oglądała film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu".
Prawie połowa Polaków oglądała film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu". Fot. kadr z filmu "Tylko nie mów nikomu"
Prawie połowa Polaków oglądała film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu". Większość obwinia Kościół jako instytucję w kontekście problemu pedofilii – wynika z sondażu Kantar dla "Gazety Wyborczej", Gazeta.pl i TOK FM.


Można śmiało stwierdzić, że film "Tylko nie mów nikomu" wywołał trzęsienie ziemi w polskim internecie. Tydzień po premierze produkcja Tomasza i Marka Sekielskich miała na koncie ponad 20 mln wyświetleń w serwisie YouTube. A wynik ciągle idzie w górę.

Nowy sondaż KANTAR dla "Gazety Wyborczej", Gazeta.pl i TOK FM tylko potwierdził, że Polacy nie przeszli obojętnie wobec filmu. Okazuje się, że dokument widziało (w całości lub fragmentach) 45 proc. Polek i Polaków powyżej 18. roku życia. Dodatkowe 47 proc. filmu nie widziało, ale o nim słyszało.

Badanie odnosi się szerzej do problemu pedofilii wśród duchownych. 60 proc. respondentów jest zdania, że winę za pedofilię w Kościele ponoszą "nie tylko poszczególni księża, ale też cały Kościół jako instytucja", a 34 proc. – że "tylko poszczególni księża". Wśród osób, które film widziały, aż 76 proc. wini Kościół jako instytucję.


Dodajmy, że wcześniejszy sondaż dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna pokazał, że zdaniem Polaków film Sekielskich o pedofilii wśród księży nie jest kolejną nagonką na Kościół. Badani stwierdzili ponadto, że produkcja uderza w Kościół jako instytucję.

źródło: "Gazeta Wyborcza"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu

CHAOS W SZKOŁACH

POLECAMYPartnerem materiału jest 0 0"Nie ma szans, żeby pójść do toalety". Tak wygląda praca nauczycieli po reformie Zalewskiej
0 0"Poszedłem i się załamałem". Zebrania w szkole pokazują, co jest nie tak z polskim społeczeństwem