Były premier boleśnie szczerze o partii Biedronia. "To niebezpieczeństwo utraty głosu"

Marek Belka jest zdania, że poparcie Wiosny, Konfederacji czy Kukiz'15 to niebezpieczeństwo utraty głosów.
Marek Belka jest zdania, że poparcie Wiosny, Konfederacji czy Kukiz'15 to niebezpieczeństwo utraty głosów. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Marek Belka – jedynka Koalicji Europejskiej do PE w Łodzi – był gościem Anity Werner w "Faktach po Faktach". Były premier i były szef NBP nawet nie próbował ukrywać, że wyborcze starcie to tak naprawdę pojedynek dwóch wielkich bloków: PiS i opozycji w ramach KE. Jego zdaniem, nikt inny nie liczy się w tej rozgrywce.


– Jestem przekonany, że wynik Koalicji Europejskiej będzie o wiele lepszy niż poparcie w sondażach – stwierdził Belka w TVN24. Dopytany przez Anitę Werner, jak dobry będzie to rezultat, dodał "trudno powiedzieć, kilka punktów procentowych" (więcej niż w sondażach - red.).

– Dużo zależy od tego, jakie poparcie będą miały te mniejsze ugrupowania, czyli Konfederacja, Kukiz'15 i Wiosna. Bo trudno mi sobie wyobrazić, żeby deklarujący głosowanie na te ugrupowania pójdą do urn wyborczych i oddadzą na nie głos – ocenił. Po czym z ust byłego premiera padł najmocniejszy cytat. No bo to jest jednak niebezpieczeństwo utraty głosu – wyjaśnił.

W wywiadzie dla naTemat Belka opowiedział natomiast szerzej o priorytetowych projektach, które zamierza realizować dzięki zdobyciu mandatu w PE.

– Otóż uda nam się rozbić ten układ niszczący Polskę! Ten, kto wygra wybory europejskie, kilka miesięcy później zwycięży w walce o władzę w Polsce. Naprawdę, nie widzę możliwości złożenia wyborcom bardziej konkretnej obietnicy. Zwycięstwo Koalicji Europejskiej to gwarancja zatrzymania tej degrengolady – wyjaśnił antyrządową retorykę w kontekście wyborów do Parlamentu Europejskiego.


źródło: TVN24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...