"Broń wystrzeliła w jego rękach". Wykładowca postrzelił funkcjonariuszy w Wyższej Szkole Policji

Dwoje policjantów zostało postrzelonych z broni typu glock w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.
Dwoje policjantów zostało postrzelonych z broni typu glock w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Fot. Roman Bosiacki / Agencja Gazeta / zdjęcie poglądowe
Podczas szkolenia w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie wykładowca postrzelił policjanta i policjantkę z broni typu glock nabitej ostrą amunicją. Oboje ranni zostali przewiezieni do szpitali. Takie informacje podał rzecznik uczelni.


Ranni to uczestnicy kursu podstawowego, którzy – to słowa rzecznika Marcina Piotrowskiego – "dopiero zaczynają swoją przygodę z policją". Mają 29 i 30 lat. – Na miejscu zdarzenia udzielono im pierwszej pomocy, karetki zabrały ich przytomnych do szpitali – powiedział Piotrowski. Stan zdrowia rannych nie jest jednak znany.

Do wypadku doszło w poniedziałek po południu na wewnętrznej, zamkniętej strzelnicy na terenie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Broń, z której postrzelono dwoje uczestników kursu podstawowego, trzymał w ręku wykładowca.

Jak tłumaczył Piotrowski, to wykładowca z ponad 30-letnim stażem pracy. Jest ceniony i lubiany. – Broń wystrzeliła w jego rękach, nie wiemy dlaczego tak się stało – wyjaśnił rzecznik.
źródło: Onet
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...