Premier pokazał, co myśli o "Gazecie Wyborczej". Jednym zdaniem ocenił teksty dziennika

Mateusz Morawiecki uderzył w "Gazetę Wyborczą" za artykuł o zakupie działki.
Mateusz Morawiecki uderzył w "Gazetę Wyborczą" za artykuł o zakupie działki. Fot. Dawid Zuchowicz / Agencja Gazeta
Mateusz Morawiecki skrytykował "Gazetę Wyborczą" za artykuł, w którym opisano sprawę zakupu działki przez niego i jego żonę. Premier podkreśli, że nie ma "nic do ukrycia" i zdobył się na kąśliwą uwagę pod adresem dziennika.


Manipulowanie faktami – w takich słowach Mateusz Morawiecki skomentował głośny artykuł "Gazety Wyborczej" na jego temat. – Czy nie mamy z kompletnym brakiem wiarygodności, jeśli w tekście wypowiada się działaczka Koalicji Europejskiej? – pytał premier podczas wtorkowej konferencji prasowej.

Zdaniem polityka to wszystko można skomentować "bardzo prosto". – Zbliżają się wybory za kilka dni. Tak się dziwnie stało, że "Gazeta Wyborcza" pisze o inwestycjach mojej żony. Jak to określić, jak nie personalny atak ze względów czysto wyborczych? Sprawę oczywiście kierujemy do sądu – przypomniał.

Na koniec Morawiecki zdobył się na ostrą uwagę pod adresem dziennika. – Jak będę czytał wyniki meczów sportowych w "Gazecie Wyborczej", to na wszelki wypadek będę je później sprawdzał też w innych mediach – przyznał.

Morawieccy kupili działkę w 2002 r.
Przypomnijmy, "Gazeta Wyborcza" podała, że Mateusz Morawiecki wraz z żoną w 2002 r. kupili 15 hektarów gruntów za 700 tys. zł od Kościoła we Wrocławiu. Później rzeczoznawca ocenił, że nieruchomość była warta 4 mln zł już w 1999 r. Obecnie tereny są wyceniane na sto razy więcej niż kwota, za jaką zakupili grunty Morawieccy. 


Iwona Morawiecka w odpowiedzi oświadczyła, że skieruje sprawę na drogę sądową. Wcześniej do publikacji odniosła się KPRM. W oświadczeniu wskazano, że szef rządu pozwie "Gazetę Wyborczą".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
#SkuteczniePosprzatane 0 0Znamy wyniki akcji #SkuteczniePosprzatane. Organizatorzy przygotowali ogromną niespodziankę
NSC 0 0National Sales Congress po raz trzeci na Narodowym. Motyw przewodni ma wiele wspólnego ze sportem
0 0Poważne oskarżenia Edyty Górniak. Wyjaśniła, czym były "podziękowania" Cleo
0 0Youtuber z kolegą nagrał jak jedzie 300 km/h i udawał, że to nie w Polsce. Szybko go namierzono
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy
OPINIE 0 0Dlaczego poparcie dla PiS jest nie do ruszenia? Oto powody
WYBORY2019 0 0Nic dziwnego, że PiS przestraszyło się #SilniRazem. Akcja KO podbija media społecznościowe