W tym mieście nie spodziewasz się takich szaleństw. Snobistyczne centrum kryje niespodzianki

Zdjęcie wykonane smartfonem Huawei P30 Pro.
Zdjęcie wykonane smartfonem Huawei P30 Pro. Fot. na:Temat
Jak tańczą - to walca, jak się ubierają - to w garnitury i balowe suknie, jak jedzą - to tort Sachera, a trzymając uszko filiżanki, nawet nie muszą odginać małego palca ku górze - wędruje tam odruchowo. Wiedeńczycy. Przynajmniej tak ich sobie wyobrażamy. A wystarczy jedna wycieczka do Wiednia aby przekonać się że obok snobistycznej, mają też szaloną twarz. Dowody?


W Wiedniu, wbrew pozorom, nie gra tylko muzyka klasyczna. Na ścianach galerii nie wiszą jedynie reprodukcje dzieł Klimta. I nie każdy dom ma fasadę w secesyjnym stylu.

Wręcz przeciwnie - są tam domy, które charakterem i kolorystyką przypominają "wybryki" Gaudiego. Wiedeń jak Barcelona - to porównanie wcale nie jest na wyrost, jeśli ma się świadomość istnienia takich miejsc, jak Hundertwasser House.

Innym przypadkiem twórczego "szaleństwa" jakie narodziło się w wiedeńskich okolicznościach, jest willa Otto Wagnera "zmodernizowana" przez Ernsta Fuchsa. Wagner był jednym z czołowych przedstawicieli Secesji i taki też sznyt nadał budowli, w której niegdyś mieszkał. Kilkanaście lat później, dom trafił jednak w ręce Fuchsa - jednego z twórców wiedeńskiej szkoły realizmu fantastycznego.

Zdjęcie przedstawia wejście do willi Wagnera. I już po tym, że od progu wita nas pulchna i niebieska niczym smerf bogini płodności sporo mówi o profilu artystycznej działalności Fuchsa. w środku jest jeszcze lepiej - secesyjne mozaiki, złote tapety i kwiatowe motywy stanowią tło dla fantastycznych obrazów i rzeźb, których tematyka garściami czerpie z mitologii i religii.

Planując zwiedzanie Wiednia, wizytę w willi Wagnera zaplanujcie na początku, a resztę wycieczki przeżyjecie zupełnie wolni od uprzedzeń, odkrywając zupełnie inną twarz wiedeńczyków.

#Huawei #P30Pro #FotografiaNaNowo

Partnerem artykułu jest Huawei.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...