Zaskakująca plotka z PiS. To by wyjaśniało, skąd nagłe informacje o działce Morawieckiego

Zbigniew Ziobro stoi za publikacją o Morawieckim?
Zbigniew Ziobro stoi za publikacją o Morawieckim? Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Nie da się ukryć, że publikacja o działce Mateusza Morawieckiego, którą za bezcen miał kupić od Kościoła, wstrząsnęła prawą stroną sceny politycznej. Posłowie PiS mówią teraz "Gazecie Wyborczej", że cała sprawa to argument przeciwko premierowi w razie gdyby partia przegrała wybory. Pojawiają się też głosy, że za publikacją może stać nie kto inny, jak Zbigniew Ziobro.


W ciągu ostatnich dwóch tygodni premier Mateusz Morawiecki dostał dwa potężne ciosy. Przede wszystkim dość sporo na temat jego kariery i finansów pokazała książka "Delfin". Ale bardziej dotkliwa wydaje się publikacja dotycząca działek, które Morawiecki miał odkupić od Kościoła za bardzo małe pieniądze.

To właśnie po niej pozycja premiera w PiS miała zostać osłabiona. Zdaniem informatorów "Gazety Wyborczej" afera z działką stała się argumentem przeciwko Morawieckiemu, który Jarosław Kaczyński wykorzysta, gdyby PiS przegrało wybory, żeby pozbyć się premiera z partii.

– Od razu znajdują się życzliwi, którzy będą szukać winnych dookoła. Zaraz pojawią się głosy, że moglibyśmy mieć lepszy wynik, gdyby nie sprawa działek. I pewnie w pierwszej kolejności wyjdą z obozu Zbigniewa Ziobry, ale ja też mógłbym powiedzieć, że gdyby nie Ziobro, to byłoby dobro – mówi gazecie jeden z informatorów z PiS.


Pojawiło się nawet podejrzenie, że za sprawą publikacji stoi Zbigniew Ziobro, czyli ten, który z jednej strony nie lubi Morawieckiego, z drugiej – trzyma w ręku wszystkie akta. To on miałby "dać akta dziennikarzom". – Taka informacja jest też podsuwana prezesowi. Z jakim skutkiem? Nie wiem... – mówi informator gazety.

źródło: "Gazeta Wyborcza"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu

CHAOS W SZKOŁACH

POLECAMYPartnerem materiału jest 0 0"Nie ma szans, żeby pójść do toalety". Tak wygląda praca nauczycieli po reformie Zalewskiej
0 0"Poszedłem i się załamałem". Zebrania w szkole pokazują, co jest nie tak z polskim społeczeństwem