Ksiądz Babiarz nie jest już prezesem Stowarzyszenia Wiosna. Sąd wprowadził tam kuratora

Ks. Grzegorz Babiarz nie jest już prezesem Stowarzyszenia Wiosna.
Ks. Grzegorz Babiarz nie jest już prezesem Stowarzyszenia Wiosna. Fot. Jakub Włodek / Agencja Gazeta
Krakowski sąd rejonowy zdecydował o wykreśleniu księdza Grzegorza Babiarza z KRS Stowarzyszenia Wiosna. Tym samym duchowny przestał pełnić funkcję jego prezesa. Sąd wprowadził w organizacji kuratora, który będzie nią zarządzał do czasu wyjaśnienia sprawy Wiosny i wyboru nowego prezesa.


Kuratorem stowarzyszenia Wiosna został Karol Tatar, kurator sądowy. Dotychczasowy prezes organizacji – ks. Grzegorz Babiarz – został wykreślony z KRS w środę rano.

"Sąd zdecydował o ustanowieniu kuratora dla Wiosny na posiedzeniu niejawnym. Kurator musi do sześciu miesięcy zwołać walne zgromadzenie członków stowarzyszenia w celu wyboru zarządu. Radca prawny wyznaczony przez sąd ma też reprezentować stowarzyszenie w sprawach majątkowych, które wymagają bieżącego załatwienia" – podaje w informacji dot. Wiosny portal Onet.pl.

Serwis powołuje się na informacje Joanny Specjał z biura prasowego Sądu Okręgowego w Krakowie. Dodaje również, że sąd zobowiązał Karola Tatara do złożenia pierwszego sprawozdania z podjętych czynności do 20 czerwca.

Przypomnijmy, że ksiądz Babiarz został prezesem Stowarzyszenia Wiosna w dość niejasnych okolicznościach. Prokuratura do tej pory nie miała pewności, kto jest faktycznym szefem organizacji pomocowej.

Dodatkowo niedawno doszło do dwóch niepokojących sytuacji z udziałem ks. Babiarza. W pierwszej z nich w obstawie ochroniarzy duchowny wtargnął do siedziby organizacji i chciał przejąć komputery oraz serwer stowarzyszenia. W drugim przypadku chodziło o benefity i wypłatę, które podobno przyznano ks. Babiarzowi jako prezesowi Wiosny.

źródło: Onet.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu

CHAOS W SZKOŁACH

POLECAMYPartnerem materiału jest 0 0"Nie ma szans, żeby pójść do toalety". Tak wygląda praca nauczycieli po reformie Zalewskiej
0 0"Poszedłem i się załamałem". Zebrania w szkole pokazują, co jest nie tak z polskim społeczeństwem