Sytuacja powodziowa na razie się nie poprawi. IMGW wydaje kolejne ostrzeżenia

Na razie nie ma co oczekiwać poprawy sytuacji powodziowej.
Na razie nie ma co oczekiwać poprawy sytuacji powodziowej. Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał szereg komunikatów dla południowej części naszego kraju. Na południu Polski, gdzie jest najgorsza sytuacja w związku ze wzbierającymi rzekami, będzie dalej padać i to intensywnie. Pogoda ma się poprawić dopiero w piątek.


Instytut dla południowych obszarów Śląska i Małopolski wydał najwyższy stopień ostrzeżenia i należy się tam spodziewać silnych opadów deszczu i burz.
Niewiele lepiej jest w środkowej części województwa śląskiego, na północy Małopolski i południu Podkarpacia. Tam obowiązuje drugi stopień zagrożenia i należy spodziewać się deszczu i burz. Z kolei pierwszy stopień obowiązuje w północnej części Śląska, w województwie świętokrzyskim, na północy Podkarpacia oraz we wschodniej Polsce.Z tego względu nadal możliwe są podtopienia, a już teraz w w wielu rzekach na południu kraju rzeki przekroczyły stany alarmowe. Jak podaje RMF FM, w Krakowie w czwartek o godzinie piętnastej Wisła ma osiągnąć stan ostrzegawczy, czyli 370 centymetrów.

W sobotę rano prognozuje się już siedem metrów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu

CHAOS W SZKOŁACH

POLECAMYPartnerem materiału jest 0 0"Nie ma szans, żeby pójść do toalety". Tak wygląda praca nauczycieli po reformie Zalewskiej
0 0"Poszedłem i się załamałem". Zebrania w szkole pokazują, co jest nie tak z polskim społeczeństwem