Sikorski chce być "fair wobec kolegów z PiS". Zrobił listę powodów, dla których "warto" na nich głosować

Radosław Sikorski w swoim stylu zażartował z PiS.
Radosław Sikorski w swoim stylu zażartował z PiS. Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta
Radosław Sikorski już nie raz pokazał, że potrafi być nieszablonowym użytkownikiem mediów społecznościowych. Tym razem wykorzystał swojego Twittera, by sporządziź listę argumentów, dla których podobno warto głosować na PiS...


"Chcę być fair wobec kolegów z PiS i uważam, że są powody dla których można w niedzielę oddać głos na partię Jarosława Kaczyńskiego. Jeśli..." – napisał były marszałek Sejmu i były szef polskiej dyplomacji w pierwszym z serii tweetów. Po czym zaczął długą wyliczankę.

"Jeśli uważasz, że księży i biskupów nie obowiązuje kodeks karny - głosuj na PiS"; "Uważasz, że Macierewicz był zbawieniem dla wojska, Zalewska dla szkół a Jurgiel dla rolnictwa - głosuj na PiS"; "Uważasz, że Lech Kaczyński był wyższy i większy od Józefa Piłsudskiego - głosuj na PiS" – wymienia na Twitterze Radosław Sikorski. W swojej wyliczance Sikorski nie omieszkał wspomnieć także o pedofilii w polskim Kościele, aferze ze Srebrną i niebotycznych wypłatach w Narodowym Banku Polskim. W ślad za politykiem Koalicji Europejskiej poszło także wielu innych komentatorów, którzy dopisali swoje powody, dla których "warto" głosować na Prawo i Sprawiedliwość w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego. "Jeśli podobają Ci się naziole na Jasnej Górze i na marszu niepodległości - głosuj na PiS"; "Jeżeli chcesz kupować działki od kurii za bezcen"; "Jeśli uważasz, że można bezkarnie wycinać Puszczę, lasy i polować na zwierzęta - głosuj na PiS" – prześcigali się Polacy w pomysłach pod postem Sikorskiego.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
#SkuteczniePosprzatane 0 0Znamy wyniki akcji #SkuteczniePosprzatane. Organizatorzy przygotowali ogromną niespodziankę
NSC 0 0National Sales Congress po raz trzeci na Narodowym. Motyw przewodni ma wiele wspólnego ze sportem

TYLKO W NATEMAT

0 0"Znajomi mi wyjaśnili". Kaczyński popłynął mówiąc o dzieciach – lekarka obala jego teorię
0 0Kaczyński cieszy się, że gonimy Niemców. Ale powołuje się na raport, którego nie zrozumiał
0 0Borys Szyc wspaniały, tylko film słaby. Widziałem "Piłsudskiego" i czuję się znieważony
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców