Rocznie odwiedza go 3 miliony turystów. Jego konkurencją w Europie jest tylko Wersal

Zdjęcie wykonane smartfonem Huawei P30 Pro.
Zdjęcie wykonane smartfonem Huawei P30 Pro. Fot. na:Temat
Powstały pod koniec XVII wieku pałac Schönbrunn to jeden z najlepiej zachowanych przykładów barokowej architektury w Europie. Rozmachem, przepychem i fantazją w projektowaniu ogrodów może równać się tylko z Wersalem.


Pałac Schönbrunn znajduje się na światowej liście UNESCO. Jest jednocześnie jednym z najważniejszych zabytków, jakie znajdziemy w Austrii. Swoją obecną formę zyskał po przebudowie zarządzonej przez cesarzową Marię Teresę, która otrzymała monumentalną budowlę w prezencie ślubnym.

Od tego czasu Schönbrunn stał się ważnym punktem na kulturalnej i politycznej mapie Austrii. To właśnie w jednym z jego 1,441 pomieszczeń koncertował niegdyś 6-letni Wolfgang Amadeusz Mozart. To również tu swoje całe niemal życie spędził najdłużej rządzący austriacki monarcha - cesarz Franciszek Józef I.

Dzisiaj pałac jest otwarty dla zwiedzających. Na terenie rozległej posiadłości znajduje się również zoo - najstarsze w Europie i jedyne zaprojektowane w stylu barokowym

#Huawei #P30Pro #FotografiaNaNowo

Partnerem artykułu jest Huawei.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Jego firma zatrudnia obywateli różnych państw członkowskich UE.[/b] "Z obecności w Unii mamy wiele korzyści"[/b]
Komisja Europejska

Jego firma zatrudnia obywateli różnych państw członkowskich UE. "Z obecności w Unii mamy wiele korzyści"

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki