O. Rydzyk odleciał w kazaniu na Jasnej Górze. On naprawdę nie widzi problemu w pedofilii w Kościele

Ojciec Rydzyk na Jasnej Górze o pedofilii w Kościele: to atak na Kościół.
Ojciec Rydzyk na Jasnej Górze o pedofilii w Kościele: to atak na Kościół. Zrzut ekranu z YouTube.com / Radio Maryja
Jest jeszcze wielu duchownych w Polsce, którzy nie dostrzegają, że czyny pedofilskie księży, które obnażył w swoim filmie Tomasz Sekielski, są problemem polskiego Kościoła. Ujawnianie księży-pedofili traktują jako atak. Wśród takich "obrońców" jest ojciec Tadeusz Rydzyk, który w sobotę przemawiał na Jasnej Górze. To, co powiedział, przekracza wszelkie granice krytyki.


– Nieraz potop nas zalewał – i teraz nas zalewa potop (...) który powodują przeróżne organizacje antyewangelizacyjne. Widzimy to w mediach, widzimy w tym ataku na Kościół katolicki – z tymi strasznymi sprawami, o których słyszymy codziennie wśród polityków, wśród tak zwanych dziennikarzy. (...) Chcą utopić naszą wiarę, chcą utopić zaufanie do kościoła – grzmiał podczas Apelu Jasnogórskiego o. Tadeusz Rydzyk.
Redemptorysta podsumowywał w sobotę XX pielgrzymkę młodzieży na Jasną Górę z Radiem Maryja.

Jednak główną osią jego przemówienia, które przemycił w prośbach apelu, była "obrona Kościoła" i duchownych. W pewnym momencie przerodziła się ona w atak na tych, którzy ujawniają m. in. czyny pedofilskie wśród polskiego kleru. To, co o. Rydzyk powiedział tłumacząc księży, jest po prostu skandaliczne.

– To poniewieranie kapłanów dlatego, że jakiś znalazł się – może zasłabł, może mu się coś z sercem zrobiło, może z głową. I to, że upadł, że zgrzeszył, nawet najgorzej – nie znaczy, że wszyscy są tacy kapłani. Dziękujemy za kapłanów i kochajcie kapłanów. Jak chcieli zniszczyć Kościół, zniszczyć wiarę, chociażby w XX w., to uderzali w kapłanów. Tak robił Hitler, tak robił Lenin i Stalin, a teraz idzie na nas marksizm – mówił dyrektor TV Trwam i Radia Maryja.


Na szczęście wśród duchownych znaleźli się też ci, którzy potraktowali film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" jako swego rodzaju rachunek sumienia Kościoła w Polsce. Wśród nich jest Prymas Polski abp. Wojciech Polak.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun

TRAGEDIA W TATRACH

ANETA OLENDER 0 0"Ludzie mają to gdzieś". Demontaż krzyża na Giewoncie to absurd, problem tkwi gdzie indziej
0 0Dzieci, dwie kobiety i Czech. Wiadomo, kim były osoby, które zginęły w Tatrach