"Wyciągnięto maczugę pedofilii". O. Rydzyk w "Naszym Dzienniku" jak lew w obronie księży

Ojciec Tadeusz Rydzyk odniósł się do "antykatolickiej nagonki", jaka ma mieć miejsce w Polsce po premierze filmu braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu".
Ojciec Tadeusz Rydzyk odniósł się do "antykatolickiej nagonki", jaka ma mieć miejsce w Polsce po premierze filmu braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu". Fot. Wojciech Kardas / Agencja Gazeta
To jeden z etapów walki z Kościołem. Pedofilia to głębokie zboczenie. Ale trzeba też dostrzegać, że z tego dramatu zrobiono "przemysł pedofilii", chcąc zarabiać na oskarżeniach o pedofilię i niszczyć Kościół – tak ojciec Tadeusz Rydzyk tłumaczy "antykatolicką nagonkę" z ostatnich dni. Dyrektor Radia Maryja udzielił wywiadu swojemu medium, "Naszemu Dziennikowi".


Redemptorysta udzielił ekskluzywnego wywiadu własnej gazecie po filmie braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" o księżach pedofilach (dokument ma już prawie 17 mln wyświetleń na YouTube).

Wprawdzie nazwiska autorów ani tytuł filmu nie padają w rozmowie ani razu, ale wszystko wskazuje na to, że jest ona reakcją na głośny dokument. Ojciec dyrektor z Torunia potępia samą pedofilię, ale jak lew broni Kościoła przed łączeniem go z tym zjawiskiem.

Sugeruje, by skupić się raczej na pięknych dziełach Kościoła, zamiast z nim walczyć. – Gdy patrzę na kardynałów, biskupów, starszych księży, myślę często: Panie Jezu, jaki Ty jesteś niesamowity. Pociągnąłeś tych wszystkich ludzi i całe życie Ci służą – odpowiedział prowadzącemu rozmowę na sugestię, że w "mediach głównego nurtu" nie usłyszymy o miłości, która kieruje wyznawcami Chrystusa.
o. Tadeusz Rydzyk

Mieliśmy już maczugę antysemityzmu, nazizmu, nacjonalizmu, faszyzmu, teraz wyciągnięto maczugę pedofilii. Za tym wszystkim stoi nienawiść. Boże, uchowaj nas od nienawiści. W ciągu 30 lat znaleziono kilka osób, które dopuściły się tych przestępczych czynów, a ile było dobra, męczeństwa?

"Nasz Dziennik"


Zdaniem redemptorysty, Kościół wydał bardzo wielu wspaniałych kapłanów i męczenników. – Także i obecnie wyznawcy Chrystusa są codziennie mordowani, w 2018 r. było to blisko 100 tys. osób. A ilu księży, również w Polsce, doświadcza codziennych prześladowań, napaści – słownych i innych – w szkołach, na ulicach – zauważył.


Przedstawiciele Kościoła różnie reagują na "Tylko nie mów nikomu". Arcybiskup Głódź pozwolił sobie na lekceważącą wypowiedź "nie oglądam byle czego". Potem za nią – w oświadczeniu – przeprosił, tłumacząc się tym, że został zaskoczony dziennikarskim zapytaniem.

Prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak wydał oświadczenie, w którym zaznaczył, że jest poruszony dokumentem i dziękuje wszystkim, którzy mają odwagę opowiedzieć o swoim cierpieniu.

źródło: "Nasz Dziennik"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Dłużnik pisze z więzienia, że jak wyjdzie, to mnie dopadnie". Komornik o kulisach zawodu
ACTINA 0 0Stąd wyjdą przyszli zwycięzcy turniejów gamingowych. Dom marzeń każdego gracza
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun