Symboliczny wynik Wiosny w Słupsku. A wydawało się, że tam wszyscy uwielbiają Biedronia

Mieszkańcy Słupska zamiast Wiosny Roberta Biedronia wybrali Koalicję Europejską.
Mieszkańcy Słupska zamiast Wiosny Roberta Biedronia wybrali Koalicję Europejską. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Robert Biedroń podczas wieczoru wyborczego obwieścił wielki sukces Wiosny. Lider świeżo powołanej partii nie widzi powodu, by łączyć się z Koalicją Europejską. Tymczasem w mieście, w którym Biedroń do niedawna pełnił funkcję prezydenta, zdecydowanie wygrała Koalicja Europejska.


Robert Biedroń cieszy się z wyniku Wiosny, podkreślając, że partia stała się trzecią siłą polityczną w kraju.

"My już zwyciężyliśmy. Cały świat mówi, że w Polsce powstała partia, która szła pod prąd. Która miała odwagę mówić rzeczy, których inni bali się powiedzieć. Cały świat mówi, że stworzyli tę partię ludzie niestandardowi" – cieszy się lider Wiosny na Twitterze. Jednak prawda wcale nie wygląda tak różowo.
Przede wszystkim Wiosna ledwo przekroczyła próg wyborczy. Po przeliczeniu ponad 99 proc. głosów wiadomo, że Wiosna uzyskała 6,04 proc. poparcia. Także sam Robert Biedroń nie ma się czym chwalić. W mieście, w którym przez 5 lat pełnił funkcję prezydenta miasta, Wiosna zdobyła zaledwie 11,14 proc. głosów. Mieszkańcy Słupska wybrali Koalicję Europejską, na którą głosowało 48,91 proc. wyborców, a PiS miał 32,45 proc. poparcia.

źródło: PKW
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu

CHAOS W SZKOŁACH

POLECAMYPartnerem materiału jest 0 0"Nie ma szans, żeby pójść do toalety". Tak wygląda praca nauczycieli po reformie Zalewskiej
0 0"Poszedłem i się załamałem". Zebrania w szkole pokazują, co jest nie tak z polskim społeczeństwem