Nowe informacje o byłym uczniu, który dokonał zamachu w szkole w Brześciu. Był dobrze znany policji

Mężczyzna, który zaatakował w szkole w Brześciu Kujawskim, leczył się psychiatrycznie. To nie pierwszy incydent z jego udziałem.
Mężczyzna, który zaatakował w szkole w Brześciu Kujawskim, leczył się psychiatrycznie. To nie pierwszy incydent z jego udziałem. Fot. Maciej Jaźwiecki / Agencja Gazeta
Mężczyzna, który zaatakował w szkole w Brześciu Kujawskim, leczył się psychiatrycznie. I nie była to pierwsza sytuacja, w której zachował się groźnie. W lipcu policja musiała interweniować, bo przyszedł do szkoły z nożem.


– Dzisiaj przed godz. 10 (zamaskowany młody mężczyzna, były uczeń tej szkoły leczący się psychiatrycznie, wtargnął na jej teren i dokonał, można powiedzieć, aktu terrorystycznego – powiedział wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

W efekcie dwie osoby trafiły do szpitala. Jedną jest uczennica szkoły podstawowej im. Władysława Łokietka, drugą – sprzątaczka. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Sprawcę zatrzymał woźny i przetrzymał do czasu przyjazdu policji.
Przypomnijmy: W szkole w Brześciu Kujawskim padły strzały. Jak podało RMF FM, do budynku dostał się były uczeń, który miał przy sobie broń. Odpalił też dwie petardy. Woźna i jedna uczennica zostały poszkodowane.

Jak ustaliła Danuta Woźnicka, dziennikarka Radia Zet, do budynku wtargnął 18-latek, były uczeń placówki. Najpierw miał wrzucić do środka dwie petardy hukowe, a później podobno postrzelił sprzątaczkę z pistoletu.

źródło: Wirtualna Polska
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu

CHAOS W SZKOŁACH

POLECAMYPartnerem materiału jest 0 0"Nie ma szans, żeby pójść do toalety". Tak wygląda praca nauczycieli po reformie Zalewskiej
0 0"Poszedłem i się załamałem". Zebrania w szkole pokazują, co jest nie tak z polskim społeczeństwem