Kolejna odsłona cyklu "Projekt Kobiety", za którym stoi fotograf Maksymilian Ławrynowicz, już w toku. Chcesz zobaczyć, jak piękny jest współczesny feminizm? Nie możesz przegapić tej okazji.
Redaktor Centrum Produkcyjnego Grupy na:Temat, który lubi tworzyć wywiady z naprawdę ciekawymi postaciami, a także zagłębiać się w rozmaite zagadnienia związane z (pop)kulturą, lifestyle'em, motoryzacją i najogólniej pojętymi nowoczesnymi technologiami.
Oto czwarta edycja projektu, którego początki sięgają roku 2011. Wówczas to Ławrynowicz, pochodzący ze Stargardu Szczecińskiego, a zamieszkały w Warszawie artysta, postanowił wyrazić swą fascynację kobietami zarazem pięknymi, jak i silnymi oraz nietuzinkowymi.
W ten sposób próbuje dokonać rzeczy niemożliwej, czyli zrozumienia ich zmienności, nieprzewidywalności, inteligencji oraz tajemniczej energii.
– Naszym celem jest propagowanie kobiecej siły, która kryje się we wrażliwości, empatii i subtelności. W ramach działań artystycznych pokazujemy, czym powinien być współczesny feminizm. Głośno mówimy, że prawdziwa kobieta nie wstydzi się być sobą i nie musi stać się lustrzanym odbiciem mężczyzny, by czuć się spełnioną – mówi Zofia Ławrynowicz, przewodnicząca rady fundacji artystycznej "Projekt Kobiety".
Bardzo ważnymi elementami owej misji ma być również przypomnienie, iż bycie przedstawicielką płci pięknej to przywilej, z którego powinno się korzystać w całej okazałości, a także przywrócenie wiary w to, że panie mogą osiągać pełną niezależność, zachowując jednocześnie klasę i delikatność.
Zapraszamy w podróż do świata autentycznych emocji, których tym razem nie przykrywają bogate stylizacje i mocny makijaż – fotograf postanowił, iż jego bohaterki zostaną sportretowane w sposób możliwie naturalny, bez masek z pudru, szminek i podkładów.
Twarzą tegorocznej wystawy została aktorka Agata Buzek, do pozostałych zdjęć zapozowały m. in. Helena Norowicz, Anna Czartoryska-Niemczycka oraz Aleksandra Kisio.
"Projekt Kobiety" to łącznie 30 portretów fotograficznych, którym towarzyszą pokazy etiud filmowych. Do końca maja ekspozycja dostępna jest w stołecznej Hali Koszyki, wraz z początkiem czerwca przenosi się do Galerii Przy Teatrze.