Niezwykły magazyn warszawskiego muzeum. Żeby go zwiedzić, trzeba się specjalnie umawiać

Zdjęcie wykonane smartfonem Huawei P30 Pro.
Zdjęcie wykonane smartfonem Huawei P30 Pro. Fot. na:Temat
Królikarnia - warszawski oddział Muzeum Sztuki Nowowczesnej - posiada największą kolekcję rzeźby w Polsce. W jej skład wchodzą eksponaty powstałe na przestrzeni ostatnich 500 lat.


W salach wystawowych XVIII-wiecznego pałacu można podziwiać jedynie część kolekcji. Artystyczne "nadwyżki" składowane są w magazynach, do których zwiedzający nie mają z reguły dostępu. Władze muzeum zdecydowały zmienić ten stan rzeczy.

Magazyny Studyjne, bo taką nazwę nosi inicjatywa, to " to nowa forma udostępniania zbiorów Muzeum Rzeźby". Co to oznacza?

"Nie jest to wystawa, ale tak zorganizowany magazyn, by publiczność podczas studyjnych wizyt mogła z bliska zapoznać się z kolekcją Muzeum, porównać właściwości materiałów rzeźbiarskich, śledzić kierunki w sztuce ostatnich lat, a nawet podjąć własne studia rysunkowe" - w ten sposób opisano ideę Magazynu Studyjnego na stronie Królikarni.

Zwiedzanie magazynów trzeba wcześniej zaplanować. Aby móc wejść na wystawę niezbędne jest towarzystwo przewodnika, którego należy zarezerwować dzwoniąc do muzeum.

#Huawei #P30Pro #FotografiaNaNowo

Partnerem artykułu jest Huawei.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Naklejką w naklejkę "Gazety Polskiej"![/b] Dostań za darmo lub sobie wydrukuj

Naklejką w naklejkę "Gazety Polskiej"! Dostań za darmo lub sobie wydrukuj

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

[b]Jego firma zatrudnia obywateli różnych państw członkowskich UE.[/b] "Z obecności w Unii mamy wiele korzyści"[/b]
Komisja Europejska

Jego firma zatrudnia obywateli różnych państw członkowskich UE. "Z obecności w Unii mamy wiele korzyści"