Wskoczyć czy nie wskoczyć? Oto jak sprawdzić, czy kąpielisko spełnia normy czystości

Zdjęcie wykonane smartfonem Huawei P30 Pro.
Zdjęcie wykonane smartfonem Huawei P30 Pro. Fot. na:Temat
Przedstawione na zdjęciu jezioro Ukiel jest największym akwenem w Olsztynie. Nad jego brzegiem znajdują się ośrodki wypoczynkowe, przystanie żeglarskie, a także plaża miejska. Samorząd stara się utrzymać stan kąpieliska na dobrym poziomie. Jak sprawdzić, czy robi to dobrze?


Najprościej: wchodząc na stronę Głównego Inspektoratu Sanitarnego. To właśnie ten organ odpowiada za weryfikację stanu czystości wód w naszym kraju i to on publikuje ostrzeżenia w przypadku, jeśli dany akwen nie spełnia określonych norm.

GIS prowadzi również Serwis Kąpieliskowy, gdzie stan każdego dopuszczonego do użytku kąpieliska w Polsce można monitorować na bieżąco.

Wpisując frazę "Jezioro Ukiel" dowiemy się, że w czerwcu stan wszystkich czterech tamtejszych kąpielisk został określony jako "Doskonały".

Stan zanieczyszczenia mikrobiologicznego oraz fizykochemicznego każdego z kąpielisk jest weryfikowany co najmniej 10 dni przed rozpoczęciem sezonu. W trakcie jego trwania inspektorzy będą pobierać próbki nie mniej niż trzy razy (w odstępach nie dłuższych niż miesięczne).

#Huawei #P30Pro #FotografiaNaNowo

Partnerem artykułu jest Huawei.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Naklejką w naklejkę "Gazety Polskiej"![/b] Dostań za darmo lub sobie wydrukuj

Naklejką w naklejkę "Gazety Polskiej"! Dostań za darmo lub sobie wydrukuj

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

[b]Jego firma zatrudnia obywateli różnych państw członkowskich UE.[/b] "Z obecności w Unii mamy wiele korzyści"[/b]
Komisja Europejska

Jego firma zatrudnia obywateli różnych państw członkowskich UE. "Z obecności w Unii mamy wiele korzyści"