Zamiast trawników od linijki - niesforne chaszcze. Miejskie łąki są coraz popularniejsze

Zdjęcie wykonane smartfonem Huawei P30 Pro.
Zdjęcie wykonane smartfonem Huawei P30 Pro. Fot. na:Temat
Na pierwszy rzut oka - wygląda niesfornie. Można nawet odnieść wrażenie, że ktoś tu czegoś nie dopilnował i nie wystawił zlecenia na koszenie. Wystarczy jednak chwila, aby w zielonym chaosie dostrzec porządek: spomiędzy długich traw wyglądają kolorowe kielichy i płatki. Oto miejska łąka - nowy sposób na zagospodarowanie zielonej przestrzeni w miejskim krajobrazie.


Wielką zaletą kwietnych łąk jest fakt, że mogą zakładać je sami mieszkańcy. Aby zasiać chabry, maki czy warszawianki nie trzeba wielkich umiejętności ogrodniczych - wystarczy zapał.

Pomocą przy zakładaniu kwietnych łąk służą władze miast i dzielnic. Zakładanie łąk to częsty motyw przewodni wniosków zgłaszanych do budżetów partycypacyjnych. Wsparcie zapewniają również organizacje pozarządowe, takie jak warszawska Fundacja Łąka.

Od 2014 roku fundacja zajmuje się propagowaniem idei zakładania łąk kwietnych w przestrzeni miejskiej. Jej działania mają skalę ogólnokrajową. Wolontariusze fundacji pomogli już wysiać 110 łąk i postawić 400 domków dla owadów. Fundacja organizuje również warsztaty dla osób zainteresowanych miejskim ogrodnictwem.

#Huawei #P30Pro #FotografiaNaNowo

Partnerem artykułu jest Huawei.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Naklejką w naklejkę "Gazety Polskiej"![/b] Dostań za darmo lub sobie wydrukuj

Naklejką w naklejkę "Gazety Polskiej"! Dostań za darmo lub sobie wydrukuj

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

[b]Jego firma zatrudnia obywateli różnych państw członkowskich UE.[/b] "Z obecności w Unii mamy wiele korzyści"[/b]
Komisja Europejska

Jego firma zatrudnia obywateli różnych państw członkowskich UE. "Z obecności w Unii mamy wiele korzyści"