Platforma przypomniała słowa swojego posła. Przed drożyzną ostrzegał już rok temu

Sławomir Neumann z PO już dawno przewidział, że decyzje PiS wywołają drożyznę w sklepach.
Sławomir Neumann z PO już dawno przewidział, że decyzje PiS wywołają drożyznę w sklepach. Fot. Jan Rusek / Agencja Gazeta
Jesteście zdziwieni coraz wyższymi cenami w sklepach? Za niektóre podstawowe towary – na przykład pietruszkę czy ziemniaki – trzeba płacić jak za dobra luksusowe. Jeden z liderów Platformy Obywatelskiej już rok temu ostrzegał przed wybuchem takiej drożyzny. Właśnie przypomniano jego prorocze wręcz wystąpienie.


Chodzi o wypowiedź Sławomira Neumanna, który w ubiegłym roku z mównicy sejmowej punktował przemówienie premiera Mateusza Morawieckiego. – Przez 50 minut opowiadał pan o kondycji budżetu. Jak jest świetnie, jakie macie nadwyżki w budżecie, jak ściągacie VAT – zaczął szef klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej.

– Jednocześnie kilkanaście godzin później głosujemy ustawę, gdzie dokładacie 10 groszy do paliwa. O 10 groszy będziecie doić Polaków na każdej stacji benzynowej! Będziemy płacić wszyscy drożej za paliwo i za wszystkie inne produkty – zapowiadał Neumann. Jego wystąpienie można zobaczyć w nagraniu poniżej.

Teraz można śmiało powiedzieć, że słowa polityka PO były prorocze. Główny Urząd Statystyczny ostatnio podał, że w ciągu jednego miesiąca ceny żywności wzrosły o 1,4 proc. Dla przykładu, pietruszka była droższa od... schabu (ponad 20 zł za kilo), główka kapusty kosztuje nawet ok. 10 zł (czyli jest siedem razy droższa niż w zeszłym roku), a ziemniaki podrożały o niemal 100 proc.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Od dziś zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Radziecki sprzęt i brak śpiworów. Żołnierz opisuje, co zobaczył w wojsku: "Nie wiedziałem, że jest aż tak źle"
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"
0 0"Jak po pobiciach". Chirurg z Warszawy opisał, jak "składał" twarz 19-latka – ostrzega przed hulajnogami