TVP Info przegrało w sądzie z dziennikarzem TVN. Stacja musi opublikować sprostowania

Bertold Kittel wygrał proces z TVP Info.
Bertold Kittel wygrał proces z TVP Info. Fot. Maciek Jaźwiecki / Agencja Gazeta
Bertold Kittel, dziennikarz "Superwizjera" wygrał w sądzie proces przeciwko redaktorowi naczelnemu TVP Info. Sprawa dotyczyła reportażu "Układ radomski" i informacji na jego temat, publikowanych w programach "Panorama Info" i "Serwis Info”. Władze stacji będą musiały zamieścić dwa sprostowania.


O prawomocnym i natychmiast wykonalnym orzeczeniu Sądu Apelacyjnego informuje tvn24.pl. Po emisji reportażu "Układ radomski" Bertolda Kittela w "Superwizjerze" w ubiegłym roku, w "Panoramie Info" i "Serwis Info" zamieszczono nieprawdziwą informację, iż Bertold Kittel w swym materiale "nie wspomniał, że od kilkunastu lat zna prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego".

Dziennikarz wniósł pozew, domagając się od redaktora naczelnego TVP Info sprostowania tych nieprawdziwych informacji, podanych w dwóch programach stacji. 5 czerwca Sąd Apelacyjny podtrzymał wyrok sądu pierwszej instancji i nakazał redaktorowi naczelnemu TVP Info publikację dwóch sprostowań. Zgodnie z wyrokiem sądu, TVP Info musi sprostować nieprawdziwe informacje w trybie natychmiastowym.

Dodajmy, że wcześniej sąd nakazał redaktorowi naczelnemu Jarosławowi Olechowskiemu "Wiadomości" TVP 1 wyemitowanie sprostowania, którego domagał się Bertold Kittel. Sprawa także dotyczyła reportażu "Układ radomski".

źródło: tvn24.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...