
A jednak! Pozory mylą. Nad tworzeniem nowoczesnych okien pracują całe zastępy naukowców, stosowane są kosmiczne technologie.
Tak. Dokładanie kolejnych warstw szkła powoduje, że zwiększa się masa skrzydła okiennego, a to może być przyczyną wielu problemów, o niektórych z nich nie można dowiedzieć się nawet podczas naprawdę ambitnych testów laboratoryjnych.
Dokładnie. Przecież odelżenie konstrukcji samochodu sportowego grozi tym, że nie będzie odpowiednio sztywna. OK, można wówczas dospawać dodatkowe elementy, lecz sprawią one, że zwiększy się masa pojazdu.
Widzi pan, w świecie elektroniki klienci chcą coraz węższych ramek w smartfonach, monitorach i telewizorach. Podobnie jest w branży okiennej: profile skrzydeł okiennych mają być smuklejsze. No a to sprawia, że w skrzydle jest więcej ciężkiego szkła.
Jak najbardziej! Gdy Oknoplast wchodził ćwierć wieku temu na rynek, polski klient był zadowolony z takich okien, jakie… były na stanie. Cieszył się, że może kupić jakiekolwiek.
Mamy już dwa biura handlowe w Stanach Zjednoczonych, w Nowym Jorku i Chicago, do tego pierwsze biuro w kameruńskim Jaunde.
To wątek, który w gruncie rzeczy dotyczy już czasów nam współczesnych, a nie wyłącznie przyszłości. Grupa Oknoplast oferuje szeroką gamę rozwiązań z kategorii "smart home".
Powiem tak: jeżeli jest pan klientem odpowiednio zamożnym i zdeterminowanym, to może zamawiać tego rodzaju produkty już dziś.
Artykuł powstał we współpracy z firmą Oknoplast.