Ale lipa! Te na zdjęciu mają ponad 100 lat. Ale co jest z nimi nie tak?

Zdjęcie wykonane smartfonem Huawei P30 Pro.
Zdjęcie wykonane smartfonem Huawei P30 Pro. Fot. na:Temat
Na dworze 30 stopni, a ty spacerujesz w przyjemnie chłodnym cieniu starych drzew lipowych. Fajnie? Fajnie. Na dworze 30 stopni, a ty siedzisz w biurze, w którym zepsuła się klimatyzacja. Lipa? Trochę lipa. Dlaczego akurat to przyjemne, skądinąd , drzewo stało się synonimem wszelkiej nieprzyjemności?


Etymologiczne wątpliwości można dziś rozwiać bardzo łatwo. A może po prostu łatwo, bo zanim dokopiemy się do właściwej odpowiedzi, z pewnością trafimy na kilka bardziej kreatywnych.

Na przykład na taką, według której powiedzenie o lipie spopularyzował Robert Burnejka a.k.a "Hardkorowy Koksu", który w nagrywanych przez siebie filmikach do intensywnego "pakowania" motywował się zwrotem "Nie ma lipy".

Niestety rzeczywistość jest znacznie bardziej prozaiczna. Drewno lipowe jest bardzo liche, a przedmioty z niego wykonane - kiepskiej jakości. o ile jednak stolarz na widok lipy użyje zwrotu, o którym mowa, to już rzeźbiarz - niekoniecznie. Dłutem najlepiej pracuje się właśnie w bardzo miękkim drewnie.

#Huawei #P30Pro #FotografiaNaNowo

Partnerem artykułu jest Huawei.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Naklejką w naklejkę "Gazety Polskiej"![/b] Dostań za darmo lub sobie wydrukuj

Naklejką w naklejkę "Gazety Polskiej"! Dostań za darmo lub sobie wydrukuj

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

[b]Jego firma zatrudnia obywateli różnych państw członkowskich UE.[/b] "Z obecności w Unii mamy wiele korzyści"[/b]
Komisja Europejska

Jego firma zatrudnia obywateli różnych państw członkowskich UE. "Z obecności w Unii mamy wiele korzyści"