Petru jedzie do Niemiec sprawdzać zakaz handlu w niedziele. Zapomniał o małym szczególe

Ryszard Petru będzie sprawdzać w Niemczech zakaz handlu w Zielone Świątki.
Ryszard Petru będzie sprawdzać w Niemczech zakaz handlu w Zielone Świątki. Fot. Michał Ryniak / Agencja Gazeta
Były szef Nowoczesnej zapowiedział na Twitterze, że w niedzielę 9 maja, czyli dzisiaj, o godzinie 12:30 ruszy do Niemiec, aby sprawdzić, czy w tym dniu rzeczywiście są zamknięte wszystkie sklepy. Tak według Petru twierdzi PiS. Polityk Teraz! Zapomniał jednak o drobnym szczególe, na który zwracają mu uwagę internauci.


"PiS i Solidarność twierdzą, że w niedziele wszystkie sklepy w Niemczech są zamknięte. Sprawdzimy jutro (w niedzielę 9 czerwca – red.), jak działa zakaz handlu w Niemczech. O 12:30 wyjedziemy ze Szczecina do miejscowości Löcknitz" – napisał na Twitterze polityk.Löcknitz to miasto oddalone od Szczecina o nieco ponad dwadzieścia kilometrów. Współzałożyciel Teraz! zapomniał jednak o drobnym szczególe, który może utrudnić mu sprawdzanie słów polityków PiS. Jak zauważyli internauci, 9 czerwca to nie "zwykła" niedziela, a Zielone Świątki.

W Niemczech to dzień ustawowo wolny od pracy, a same Zielone Świątki są celebrowane bardziej niż w Polsce. Świętuje się nawet nie tylko Niedzielę Zielonoświątkową, ale i Poniedziałek Zielonoświątkowy.

"Panie Ryszardzie, jutro zesłanie ducha świętego. Powodzenia", "Panie Ryszardzie i nikt Panu nie powiedział, że jutro Zielone Świątki?" – komentują internauci.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
WYBORY2019 0 0Pozwolił powiesić plakaty kandydata PiS i teraz żałuje. "Popełniłem błąd i właśnie za niego płacę"
0 0Parodiował niepełnosprawnych? Pszoniak: Trzeba się puknąć w głowę!