Brejza odkrył istotny szczegół ws. szantażu Falenty. Na Nowogrodzkiej zrobi się gorąco

Krzysztof Brejza odkrył ważny szczegół ws. relacji Marka Falenty z PiS.
Krzysztof Brejza odkrył ważny szczegół ws. relacji Marka Falenty z PiS. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Wiadomość o liście Marka Falenty do Andrzeja Dudy wstrząsnęła sceną polityczną, gdyż odpowiedzialny za aferę podsłuchową grozi obozowi PiS, że zdradzi swych mocodawców, jeśli nie zostanie ułaskawiony. Tymczasem teraz do akcji wkroczył Krzysztof Brejza, który znalazł dodatkowe ciekawe połączenia między Nowogrodzką a Falentą.


Z kontekstu szantażu Marka Falenty, który odpowiada za podsłuchiwanie polityków w restauracji Sowa i Przyjaciele, wynika, że biznesmen działał na czyjeś polecenie. Jeśli dodać do tego fakt, że jego słowa skierowane są do prezydenta Andrzeja Dudy, można wywnioskować, że to aktualnemu obozowi władzy miałoby zależeć na milczeniu Falenty.

Jakby tego było mało, w poniedziałkowe południe oliwy do ognia w tej sprawie dolał Krzysztof Brejza. Polityk Platformy Obywatelskiej wskazał bowiem zastanawiające połączenie między środowiskiem Prawa i Sprawiedliwości a biznesami Marka Falenty.

"Bum! Bliskie związki centrum PiS z aferą podsłuchową. Zaufani mecenasi Prezesa zasiadali w radzie nadzorczej Hawe kontrolowanej przez M. Falentę. G.Kuczyński (adwokat Kaczyńskiego), K. Kufel (Kufel był nawet pełnomocnikiem Srebrna ) i Ł.Syldatk (pełnomocnik Solvere)" – napisał Brejza na Twitterze. Jak zwykle w takich przypadkach, Brejza do swojego wpisu załączył też zdjęcia dokumentów i artykułów, które potwierdzają jego ustalenia. Czy to sprawi, że na Nowogrodzkiej zapali się czerwona lampka?

Przypomnijmy, że prezes Kaczyński zdecydował się dopiero co pozwać posła Brejzę w innej sprawie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem

AFERA HEJTERSKA

WYWIADJak zorganizowana grupa przestępcza? Prawnik wylicza, jakie paragrafy mogli złamać ludzie Ziobry
O TYM SIĘ MÓWI"Gersdorf wyp***". Kampania nienawiści była wymierzona też w I prezes SN