Huawei P30 lite, potężny smartfon fotograficzny w przystępnej cenie

Fot. materiały prasowe
Huawei P30 lite to smartfon fotograficzny z potężną optyką, opierającą się na obiektywie o rozdzielczości aż 48MP. Oferuje szereg innowacji fotograficznych z wyższej półki: szerokokątny obiektyw, zaawansowany sensor o wysokiej czułości oraz stabilizację obrazu wspomaganą przez sztuczną inteligencję. Przedni aparat telefonu jest wyposażony w potężny obiektyw o rozdzielczości 24MP opracowany z myślą o fanach selfie. Smartfon jest dostępny w rekomendowanej cenie 1599 PLN.Zaawansowany, potrójny aparat fotograficzny
P30 lite należy do rodziny smartfonów Huawei z serii P, znanych z fotograficznej siły. Jego mocną stroną jest zaawansowany aparat oraz szereg innowacyjnych rozwiązań gwarantujących wysoką ostrość zdjęć nawet w słabym świetle. Główny aparat P30 lite został wyposażony w trzy obiektywy: 48MP, szerokokątny z matrycą 8MP i przesłoną f/1.8 oraz obiektyw 2MP służący do analizy głębi obrazu.

Potężna optyka obiektywu o rozdzielczości 48MP oraz zaawansowany sensor marki Sony zapewniają wysoką wyrazistość zdjęć oraz ostrość detali, nawet w słabych warunkach oświetleniowych. Użytkownik ma też możliwość wyboru trybu nocnego (dostępny w kolejnej aktualizacji oprogramowania). 48MP obiektyw oferuje też funkcję 2-krotnego zoomu bezstratnego i 6-krotnego zoomu cyfrowego. Drugi, szerokokątny obiektyw telefonu pozwala na fotografowanie rozległego krajobrazu i uchwycenie w kadrze wielu fragmentów bez potrzeby oddalania się od obiektu, jak w przypadku standardowego obiektywu. Trzeci obiektyw w aparacie odpowiada za analizę głębi obrazu i oferuje użytkownikowi bogaty wybór artystycznych efektów rozmycia tła.


Przedni aparat fotograficzny telefonu został wyposażony w obiektyw o rozdzielczości 24MP oraz w zaawansowany sensor. W połączeniu z funkcją Night Mode, telefon pozwala wykonać zdjęcie selfie o bogatej kolorystyce i wysokiej wyrazistości nawet w nocy.

Huawei P30 lite jest wspierany przez moduł sztucznej inteligencji, która poprawia stabilizację obrazu oraz umożliwia automatyczny dobór parametrów fotografii. Zarówno aparat główny, jak i przedni automatycznie rozpoznają sceny i obiekty - główny 22, przedni 8 - dzięki czemu użytkownik może wykonać świetnej jakości zdjęcia bez potrzeby własnoręcznej zmiany ustawień aparatu.

Panoramiczny ekran i elegancki design
Huawei P30 lite został wyposażony w wyświetlacz Full HD+ (2312 x 1080 px) o rozmiarze 6,15 cala i formacie 19:9. Ekran wyróżnia się wąskimi ramkami z delikatnym wycięciem w kształcie kropli rosy – DewDrop. Wyświetlacz Huawei P30 lite zapewnia ochronę oczu podczas korzystania z urządzenia, co potwierdza certyfikat TÜV Rheinland Eye Comfort Certification.

Smartfon został zamknięty w eleganckiej obudowie o wymiarach 152,9×72,7×7,4 mm, co w połączeniu z zakrzywionym szkłem ekranu gwarantuje komfortowe korzystanie z urządzenia. Czytnik linii papilarnych został umieszczony na tylnej obudowie telefonu. Użytkownicy mogą korzystać też ze złącza słuchawkowego i modułu NFC, który służy między innymi do wykonywania płatności zbliżeniowych.


Inteligentne funkcje
Użytkownik Huawei P30 lite może korzystać z wielu przydatnych na co dzień funkcji:
FaceUnlock, czyli funkcja odblokowywania telefonu za pomocą rysów twarzy
Czysty dźwięk – funkcja umożliwiająca własnoręczne dostosowanie trybu odtwarzania dźwięku w słuchawkach
Łączność alarmowa SOS – po naciśnięciu przycisku zasilania 5 razy, telefon wykona połączenie na wcześniej ustalony numer alarmowy
HUAWEI HiVision – po skierowaniu obiektywu aparatu na interesującą rzecz, algorytmy AI rozpoznają ją i umożliwią między innymi określenie liczby kalorii w potrawie, rozpoznanie rasy zwierzęcia czy modelu samochodu

Wydajny procesor oraz układ graficzny, funkcja szybkiego ładowania
Sercem smartfona jest ośmiordzeniowy procesor Kirin 710 z układem graficznym ARM Mali-G51 MP4 i 4 GB pamięci RAM oraz 128 GB ROM. Użytkownik może też rozszerzyć pamięć do 512 GB poprzez dodanie karty microSD. Smartfon pracuje pod kontrolą systemu Android 9.0 Pie z najnowszą wersją autorskiej nakładki systemowej Huawei - EMUI 9.0.1.
Huawei P30 lite jest zasilany przez baterię o pojemności 3340 mAh, którą można szybko naładować dzięki funkcji Huawei 9V2A Quick Charge. Jedno pełne ładowanie pozwala na korzystanie z telefonu przez cały dzień.