Nie tylko Brejza dostał wezwanie od Kaczyńskiego. Prezes PiS pozwał też innych posłów PO

Jarosław Kaczyński pozywa posłów PO zadających pytania ws. Srebrnej.
Jarosław Kaczyński pozywa posłów PO zadających pytania ws. Srebrnej. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Jarosław Kaczyński pozwał Krzysztofa Brejzę o naruszenie dóbr osobistych – o tym informowaliśmy w poniedziałek. Chodzi o wypowiedzi posła PO, że prezes PiS mógł popełnić przestępstwo w sprawie spółki Srebrna. Teraz okazuje się, że Brejza nie jest jedynym politykiem opozycji, który dostał wezwanie do sądu od prawników Kaczyńskiego.


"Jest i pozew przeciwko nam od Jarosława Kaczyńskiego. Z jakiego powodu? Ponieważ, wraz z Marcinem Kierwińskim i Krzysztofem Brejzą zajmujemy się 'Srebrną”' Ale spokojnie. Nie ustąpimy. Wyjaśnimy sprawę do końca" – napisał we wtorek na Twitterze Cezary Tomczyk.
Poseł PO także ma stawić się w tej samej sprawie przed sądem. Dzień wcześniej pozew Jarosława Kaczyńskiego rozłożyła na czynniki pierwsze Dorota Brejza. Prawniczka wytknęła w nim absurdy i sprzeczności, jakie w pozwie zawarli pełnomocnicy prezesa PiS. "J. Kaczyński w pozwie przeciwko Krzysztofowi Brejzie nie odbiera mu prawa do kierowania zawiadomień do prokuratury. Ale jednocześnie ocenia, że niedopuszczalne jest nagłaśnianie tego i informowanie opinii publicznej", "pozywa za udział w konferencji i stawianie pytań w sprawie Srebrnej" – pisała na Twitterze żona Krzysztofa Brejzy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik
0 0Żenujący brak podstawowej wiedzy. Kandydatka PiS dała popis w radiu
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
FELIETON 0 0Krucjata krzyżowa Prezesa Kaczyńskiego. Wiem, dlaczego to robi