To dzięki niemu było mniej ofiar karambolu na A6. Prezydent myśli o uhonorowaniu obywatela Ukrainy

Po karambolu pod Szczecinem Ukrainiec ratował ludzi. Prezydent może go odznaczyć.
Po karambolu pod Szczecinem Ukrainiec ratował ludzi. Prezydent może go odznaczyć. Fot. Krzysztof Hadrian / Agencja Gazeta
Prezydent może odznaczyć ukraińskiego kierowcę, który uratował pasażerów z płonących pojazdów pod Szczecinem. Taką informację w Polsat News przekazał wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.


O kierowcy, który ratował ludzi po tragicznym karambolu pod Szczecinem, usłyszała już cała Polska. Po tym, jak na drodze A6 doszło do karambolu, pan Andriej z Ukrainy zatrzymał się, by ratować poszkodowanych. Udało mu się uwolnić trzy osoby uwięzione w pojazdach, ale bilans wypadku i tak był tragiczny – zginęło 6 osób, w tym troje dzieci.

Bohaterski czyn obywatela Ukrainy został nagłośniony w mediach, a sprawą zainteresowała się teraz Kancelaria Prezydenta. Okazuje się, że pan Andriej może zostać odznaczony przez Andrzeja Dudę. – Sprawa będzie rozważona w Kancelarii Prezydenta niezależnie od tego, czy pojawi się taki wniosek – zdradził w Polsat News wiceszef KPRP Paweł Mucha.

Kierowca z Ukrainy w rozmowie z "Wydarzeniami" opowiedział o tym, co działo się na drodze A6. – Zobaczyłem jak od przodu stała ciężarówka i nagle wybuchł duży ogień. Widziałem, jak zapaliły się samochody. Patrzyłem na to wszystko z tyłu. Zatrzymałem samochód – relacjonował. Chwilę po tym kierowca wskoczył z kabiny, chwycił gaśnicę i ruszył na pomoc.


– Próbowałem ugasić ogień, ale gaśnica skończyła się, gdy jakiś duży mężczyzna próbował dziecko wyjąć z auta. Była tam też jakaś pani w pasach. Szybko pobiegłem na drugą stronę. Wszystko było w ogniu, samochód był między innymi samochodami. Wybiłem szybę i wyciągnąłem panią z samochodu – opowiadał.

źródło: Polsat News
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...