Polak wygrał w Eurojackpot tyle, że mógłby sobie kupić miasto. Powiedział, co zrobi z pieniędzmi

Polak wygrał astronomiczną kwotę w Eurojackpot: ponad 193 mln złotych
Polak wygrał astronomiczną kwotę w Eurojackpot: ponad 193 mln złotych Fot. Łukasz Nowaczyk / Agencja Gazeta (zdjęcie poglądowe)
Dokładnie 193 396 500 złotych wygrał nasz rodak w losowaniu Eurojackpot. Ustanowił w ten sposób nowy krajowy rekord. Co zrobić z taką górą pieniędzy? Szczęśliwiec z Polski już ma szeroko zakrojone plany. I właśnie odebrał niesamowitą nagrodę.


O astronomicznie wysokiej wygranej dowiedzieliśmy się przed miesiącem. Kwotę trudno sobie wyobrazić, ale dla przykładu budżet Malborka na ten rok wynosi 161 mln złotych. Zwykle zwycięzcy takich nagród albo pozostają anonimowi, albo boją się odebrać tak bajeczne sumki. W tym przypadku jest inaczej.

Szczęśliwiec początkowo nie mógł uwierzyć w to, co widział. Zwycięskie liczby sprawdzał wielokrotnie w internecie, a wygraną przyniosły mu takie: 5, 7, 15, 19, 29 oraz 3 i 8. Co ciekawe, zwykle grywa na chybił trafił, ale tego dnia coś go tknęło i zakreślił własne typy.
Portal money.pl dowiedział się, że świeżo upieczony milioner odebrał już pieniądze. Przyznał, że wygrana z pewnością odmieni jego życie. Co planuje? Budowę domu i podróże m. in. na południe Europy. Jednak najbliższe wczasy spędzi w Polsce.Nie jest jednak jedynym zwycięzcą. W puli było w sumie 390 mln zł. Drugim szczęśliwcem jest Niemiec, który zgarnął tyle samo co Polak. W piątkowej puli Eurojackpot może się znaleźć nawet 230 mln złotych.

Źródło: money.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...