"Nie mogę już słuchać tych wrzasków". Ewa Minge tak oceniła 500+, że zwolennicy PiS już jej gratulują

Ewa Minge oceniła program 500+.
Ewa Minge oceniła program 500+. Fot. Tomasz Pietrzyk/ Agencja Gazeta
Za ten wpis na Instagramie znana projektantka szybko znalazła uznanie w prawicowych mediach i wśród internetowych zwolenników PiS, choć sama zaznacza, że jest apolityczna. "W świecie celebrytów dystans do rzeczywistości i obiektywizm to rzadkość, od czasu do czasu zdarzają się pozytywne wyjątki" – komentuje jeden z prawicowych portali. Ten pozytywny wyjątek to Ewa Minge, która właśnie emocjonalnie pochwaliła program 500+.


Katolicka "Fronda" napisała wprost, że jej gratuluje. "Nie wszyscy celebryci w Polsce mają alergię na Prawo i Sprawiedliwość i są w stanie protestować przeciwko wszystkiemu, byle uderzyć w partię Jarosława Kaczyńskiego. Pozostaje nam pogratulować Pani Ewie odwagi – w dzisiejszej Polsce taki wpis daje pewność krytyki ze strony celebrytów!" – czytamy.

Pozytywnym wyjątkiem wśród celebrytów nazwał ją portal wPolityce.pl. To, co powiedziała, spodobało się również w PiS.

Ewa Minge zaczęła emocjonalne. Wyjaśniła też, że pisze z punktu widzenia pracodawcy i osoby od lat mieszkającej na prowincji, zawsze była apolityczna i daleko jej do gwiazd i celebryckiego życia.

"Pewnie będę za to, co napiszę, wyklęta, ale nie mogę już słuchać tych wrzasków, że wychowujemy społeczeństwo niechętne pracy, leniwe i roszczeniowe, bo takie 500+ zniechęca do wstania z łóżka i wystarczy sobie zrobić czwórkę dzieci, żeby żyć wygodnie.
Serio??? Ten kto wie, czym jest wychowanie czwórki dzieci ma też pojęcie o owej "wygodzie i dostatku"" – pisze.

I dalej:
Ewa Minge

"U mnie dziewczyny biorą te pieniądze i nie zwalniają się z pracy. Nikt nie rzucił roboty i nie dorobił sobie kolejnego dziecka. A ci , którym to 500 nie ratuje niczego, zwyczajnie mogą nie składać wniosku aby nie obciążać państwa , o które się tak bardzo boją lub oddać” swój przydział „potrzebującej sąsiadce. Za miedzą krowom tez dopłacają a emeryci zwiedzają świat ,bo ich na to stać . Młodzi maja ulgi podatkowe itp historie . Ale, że Niemcy bogatsi ? Może właśnie dlatego, że dbają o obywatela?!".

Pisze też, że straszenie, że państwo zbankrutuje nie jest żadnym kierunkiem rozwoju. A także, że trzeba zainwestować, żeby zbierać plony, a człowiek to najlepsza inwestycja. "Wiem po mojej małej strukturze, że szczęśliwy człowiek jest bardziej wydajny, twórczy, otwarty na nowe doświadczenia. To nie polityka, to życie" – konkluduje.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Zbiera haki dla Kaczyńskiego? "Newsweek" o tym, skąd taka pozycja Kamińskiego
0 0Matka Brejzy uznała, że dość oszczerstw. Złożyła pozew przeciwko Pereirze
GW Foksal 0 0Śniadanie z Saddamem Husajnem i obiad z Fidelem Castro. O tej książce będzie wkrótce głośno
WYWIAD 0 0To ona promuje Cosmic Dance. Taniec, który dla wielu kobiet jest katharsis
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Rządy PiS nazywała reżimem. Ta Czeszka może napsuć krwi Kaczyńskiemu bardziej niż Timmermans
0 0To po to PiS przerwał posiedzenie Sejmu? Arłukowicz mówi o "handlu"