Trump przyleci do Polski na obchody we wrześniu? Na konferencji padła ważna zapowiedź

Donald Trump zapowiedział, że chce przyjechać do Polski.
Donald Trump zapowiedział, że chce przyjechać do Polski. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Podczas wizyty Prezydenta Andrzeja Dudy w Białym Domu przypomniano podróż Donalda Trumpa do Polski. Prezydent Stanów Zjednoczonych bardzo dobrze wspomina wizytę w Warszawie i zapowiedział, że chce tam wrócić.


– Pamiętam, że moja wizyta w Polsce była znakomita. Moje wystąpienie było dobrze przyjęte, Polacy to wspaniali ludzie. Niektórzy mówili, że to jedno z najlepszych wystapień prezydentów USA w krajach europejskich. W Polsce byłem bardzo dobrze przywitany. Przyznaję, że spędziłem tam bardzo dobrze czas. Byliście bardzo gościnni i nigdy tego nie zapomnę – mówił podczas wstępnej konferencji prasowej w Białym Domu prezydent USA Donald Trump, który przyjmuje wizytę Andrzeja Dudy.

Przypomnijmy, że prezydent Stanów Zjednoczonych wizytował w Polsce w 2017 roku. W Warszawie przebywał łącznie 16 godzin. Najpierw spotkał się z Andrzejem Dudą, potem z przedstawicielami 12 państw Trójmorza, a na koniec przemawiał na pl. Krasińskich, pod Pomnikiem Powstania Warszawskiego.

Od pewnego czasu mówi się o ponownej wizycie Trumpa w Polsce. Sugerowano, że może to być wrzesień i rocznica wybuchu II wojny światowej. Być może ten scenariusz się sprawdzi, bo prezydent USA zapowiedział, że chce przyjechać do Warszawy. – Myślę, że przylecę do Polski, ale nie ustaliłem jeszcze daty – powiedział Trump.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...