Małgorzata Rozenek w... Sejmie. Robiła za ekspertkę Platformy do spraw in vitro

Małgorzata Rozenek została ekspertem PO do spraw in vitro.
Małgorzata Rozenek została ekspertem PO do spraw in vitro. Fot. screen z wiadomości TVN24 / Twitter Platforma
W Platformie Obywatelskiej mają nowego rzecznika sprawy in vitro. W Sejmie Małgorzata Rozenek-Majdan przedstawiła główne problemy, z którymi borykają się polskie pary, chcące za pomocą tej metody zostać rodzicami.


"Są dwa główne problemy obecnie w Polsce przy metodzie in vitro, o które warto powalczyć" –czytamy na Twitterze Platformy Obywatelskiej. W dalszej części postu następuje przedstawienie nowego eksperta tej partii do spraw in vitro. Szczególnie podkreślony został fakt, że Małgorzata Rozenek-Majdan sama jest matką dzieci urodzonych dzięki tej metodzie. Zdaniem Rozenek-Majdan, pierwszym problemem, z którym trzeba walczyć to stygmatyzacja par. Zwłaszcza w małych społecznościach pary, które decydują się skorzystać z metody in vitro, często spotykają się z ostracyzmem.

Kolejną sprawą jest finansowanie. Zapłodnienie metodą in vitro nie jest tanie i wielu par zwyczajnie na to nie stać. Platforma Obywatelska chce, by zabiegi były finansowane przez państwo. – Każdy z nas zasługuje, żeby zostać rodzicem i skarb państwa powinien pomagać w tym leczeniu – podkreśliła Rozenek-Majdan w trakcie konferencji prasowej.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Dłużnik pisze z więzienia, że jak wyjdzie, to mnie dopadnie". Komornik o kulisach zawodu
ACTINA 0 0Stąd wyjdą przyszli zwycięzcy turniejów gamingowych. Dom marzeń każdego gracza
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun