Płock: samolot spadł do Wisły podczas pokazów lotniczych. Pilot nie przeżył

Płock: samolot spadł do Wisły podczas pokazów lotniczych.
Płock: samolot spadł do Wisły podczas pokazów lotniczych. Fot. screen ze strony YouTube.com / PetroNews
Wypadek na Pikniku Lotniczym w Płocku. Pilot jednego z samolotów stracił panowanie nad maszyną. Samolot wpadł do Wisły. Już wiadomo, że pilot nie przeżył. Po dwóch godzinach poszukiwań znaleziono jego ciało.


Do zdarzenia doszło w trakcie pokazów lotniczych, które rozpoczęły się w Płocku w sobotę po godz. 10.00. Wypadek miał miejsce niedługo potem, przed godziną 11.00.

Serwis PetroNews publikuje ponadpółminutowy film, na którym widać zdarzenie – samolot bezwładnie spadł wprost do rzeki. Do zdarzenia doszło na wysokości jednego z najbardziej charakterystycznych budynków Płocka – wysokiego elewatora zbożowego.
Akcję ratunkową prowadzili płetwonurkowie Państwowej Straży Pożarnej.

– Wrak został zlokalizowany na głębokości od trzech do sześciu metrów, w odległości 20 metrów od brzegu rzeki – poinformował w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzecznik komendanta głównego PSP st. bryg. Paweł Frątczak. Później zlokalizowano ciało pilota. Wydobyto je z wraku rozbitej maszyny. Jak informują strażacy, odstąpiono od czynności reanimacyjnych.

"Tygodnik Płocki" podaje, że na pokładzie Jaka-52, który uległ wypadkowi, był pilot z Niemiec. Pokazy lotnicze zostały wstrzymane. VII Piknik Lotniczy w Płocku miał trwać do niedzieli. Impreza powróciła do miasta po pięciu latach przerwy. W planach były pokazy lotów 40 maszyn.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Zaskoczenie po klęsce Szydło. [b]Kaczyński o tym, że Merkel zadzwoniła z przeprosinami[/b]
O TYM SIĘ MÓWI

Zaskoczenie po klęsce Szydło. Kaczyński o tym, że Merkel zadzwoniła z przeprosinami

"Ludzie homoseksualni w przemowach pracowników Pańskiej organizacji są odczłowieczani, dehumanizowani, pozbawiani twarzy i uczuć. Przypisywane są nam nie tylko zbrodnicze intencje, również naszemu życiu odbierana jest jego pełnowartościowość i godność".

Oficjalnie: PSL podjęło ostateczną decyzję ws. wyborów. [b]Gorzkie słowa Kosiniaka-Kamysza[/b]
DZIEJE SIĘ

Oficjalnie: PSL podjęło ostateczną decyzję ws. wyborów. Gorzkie słowa Kosiniaka-Kamysza