Piorun uderzył w wieżę kościoła pod Iławą. Dramatyczna akcja zakończona sukcesem

Frednowy k. Iławy: pożar wieży kościoła po uderzeniu pioruna.
Frednowy k. Iławy: pożar wieży kościoła po uderzeniu pioruna. Fot. screen ze strony YouTube.com / Info Iława
Nagrania z tego pożaru, jakie opublikował serwis infoilawa.pl, wyglądają bardzo groźnie. Na szczęście akcja strażaków była bardzo skuteczna – pożar iglicy wieży kościoła we Frednowach został opanowany i nie przeniósł się na dach. Zniszczona jest jedynie iglica kościelnej wieży, w którą uderzył piorun.


Do zdarzenia doszło w niedzielę o świcie, tuż po nocnej burzy. Mieszkańcy wsi Frednowy byli świadkami, jak ogień pojawił się na iglicy wieży kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej. Wielu z nich nagrało pożar i akcję strażaków. – Na ten moment można powiedzieć, że pożar został stłumiony, opanowany. Sprawna i szybko podjęta akcja, w której wzięło udział 14 zastępów straży pożarnej, zapobiegła rozprzestrzenieniu się ognia na całą świątynię – cytuje portal infoilawa.pl kapitana Krzysztofa Rutkowskiego z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie.

Jak przyznają strażacy, straty są niemałe, ale niewiele brakowało, a mogły być o wiele większe. Zniszczone jest wnętrze wieży, iglica kościoła zawaliła się.
Wkrótce najpewniej zacznie się rozbiórka spalonej wieży. Natomiast wnętrze kościoła nie zostało uszkodzone.

Weekend z burzami
To była trudna noc w wielu częściach kraju. Nad Polską przeszły burze, często z gradobiciem. W okolicach Złocieńca szalała trąba powietrzna. Uszkodzonych jest kilkadziesiąt dachów. Synoptycy IMGW w niedzielę przed burzami z gradem ostrzegają mieszkańców południowo-wschodniej części Polski.

źródło: infoilawa.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...