RELACJA ZAKOŃCZONA

Koniec przesłuchania

- Jestem zadowolony ze sposobu dzisiejszego przesłuchania, mimo że nie zgadzam się z różnymi głoszonymi tu tezami. Dlatego mam nadzieję, że przewodniczący Horała przesłucha w końcu Mariusza Kamińskiego- powiedział na zakończenie były premier Donald Tusk.

Marcin Horała zarządził przerwę i zapowiedział, że będzie planował kolejne przesłuchanie Tuska.

"Wy nas przegonicie"

- Znajdzie się ktoś inny, kto skorzysta z tej metody, którą wymyśliliście. Straci na tym Polska, niezależnie od tego co Jacek Kursi powie w swojej telewizji - mówi były premier.

Polska w ruinie?

- Ci, którzy przejęli władzę, szli do wyborów z hasłem "Polska w ruinie". Udało im się, a potem okazało się, że Polska była w takiej kondycji, ze były pieniądze na wypłatę pierwszych zasiłków z 500 plus. Dlatego powstały pogłoski o "grabieży miliardów" o "mafii vatowskiej". Tracimy tutaj czas. Manipulacje i kłamstwa mogą być użyteczne w kampanii wyborczej, ale ich konsekwencje będą długofalowe - mówił Donald Tusk.

Wierzę w rzetelność TVP Info

- Czy można powiedzieć, że pani Beata Szydło uczestniczyła w grabieży 250 miliardów złotych? - zapytał Tuska Konwiński.

- Patrząc na rzetelność TVP Info wierzę, że przedstawi tę sprawę dokładnie swoim widzom - odpowiedział Tusk.

O likwidacji sankcji 30 proc.

Zbigniew Konwiński pokazał nazwiska posłów, którzy poparli nowelizację znoszącą tzw. sankcję 30 proc. Wśród nich znalazł się Mariusz Błaszczak, Jacek Kurski, Beata Szydło, Antoni Macierewicz.

Zbigniew Konwiński (PO) o działalności Morawieckiego w Radzie Gospodarczej.

- Premier Morawicki nie był najbardziej aktywną i kreatywną osobą w Radzie Gospodarczej - powiedział Donald Tusk o Mateuszu Morawieckim.

"Dzięki temu Polska nie poszła pod wodę"

Tusk stwierdził, że dobrze się stało w dobie kryzysu jego rząd nie posłuchał podpowiedzi o "zluzowaniu" i "przykręcił nieco kurek". To jego zdaniem spowodowało, że Polska nie pogrążyła się finansowo.