Nie żyje były prezydent Egiptu. Mursi zmarł nagle podczas rozprawy sądowej

Mohammed Mursi był prezydentem Egiptu
Mohammed Mursi był prezydentem Egiptu Fot. Screen z YouTube / https://www.youtube.com/watch?v=gkfOFj-weTw
O tej śmierci mówi cały Egipt. Były przywódca Mohammed Mursi, który został obalony w 2013 roku i skazany na kilka lat więzienia, nieoczekiwanie zmarł. Polityk zasłabł w sądzie.


Mohammed Mursi był pierwszym prezydentem Egiptu wybranym w demokratycznych wyborach. Rządy rozpoczął w czerwcu 2012 roku po dymisji Husniego Mubaraka, który sprawował władzę w kraju od 1981 roku.

Nowy lider nie spełnił jednak oczekiwań egipskich obywateli, którzy rozpoczęli masowe protesty przeciwko jego rządom – prezydent został obalony w lipcu 2013 roku przez armię. Tą dowodził Abd al-Fattah as-Sisi, obecny przywódca Egiptu. Sam Mursi, członek nielegalnego obecnego w kraju Bractwa Muzułmańskiego, został skazany na siedem lat więzienia.Mohammed Mursi nie dożył jednak końca wyroku. Egipska telewizja państwowa poinformowała, że w poniedziałek stracił on przytomność na rozprawie sądowej, na której stawił się z powodu oskarżeń o szpiegostwo na rzecz Kataru. Były przywódca chwilę później zmarł, a jego ciało przewieziono do szpitala. Miał 67 lat.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...