Michel Platini aresztowany. Chodzi o przyznanie mundialu Katarowi

Michel Platini został aresztowany. Chodzi o śledztwo ws. korupcji przy przyznaniu Katarowi prawa do organizacji mundialu w 2022 r.
Michel Platini został aresztowany. Chodzi o śledztwo ws. korupcji przy przyznaniu Katarowi prawa do organizacji mundialu w 2022 r. Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta
Michel Platini został aresztowany w związku ze śledztwem w sprawie przyznania Katarowi prawa do organizacji mundialu w 2022 roku. Były prezydent UEFA w ręce służb trafił we wtorek we Francji.


Według "The Telegraph" prokuratura w Nanterre chce sprawdzić, czy w 2010 r. ówczesny prezydent Francji Nicolas Sarkozy nakłaniał Platiniego do głosowania na Katar. Chodziło o wybór gospodarza piłkarskich mistrzostw świata w 2022 r. Śledczy w ostatnim czasie wzięli pod lupę nie tylko Platiniego. Przesłuchany został także były sekretarz generalny Pałacu Elizejskiego Claude Gueant.

Decyzję o tym, że to Katar zorganizuje mundial w 2022 r. ujawniono dziewięć lat temu. O wyborze gospodarza turnieju zdecydowało głosowanie, które szybko stało się przedmiotem kontrowersji. Do dzisiaj nie brakuje spekulacji, że katarscy szejkowie "kupili" prawa do organizacji mistrzostw m.in. za obietnice zainwestowania w klub Paris Saint-Germain.

Michel Platini od połowy lat 90 ubiegłego wieku zasiadał we władzach UEFA. Funkcję prezydenta tej organizacji pełnił od 26 stycznia 2007 r. do 21 grudnia 2015 r., kiedy to został zawieszony przez FIFA na 8 lat za "przyjęcie znaczących środków finansowych" od innego działacza FIFA Seppa Blattera.


źródło: "The Telegraph"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nobel z ekonomii trafił w dobre ręce. Ci ludzie pomogli 5 milionom dzieci
0 0Koniec papierowych legitymacji! Szkoły wprowadzają w życie nowe przepisy MEN

NIE TYLKO POLITYKA

Sephora 0 0Udział w tym projekcie dużo nam dał". Współzałożycieli TOBO + MALA o programie dla kobiet
Rankomat 0 0Wyprawka dla niemowlaka. Co trzeba kupić i z jakim wydatkiem należy się liczyć?
OPINIA 0 0Koalicja wpadła w identyczną pułapkę, z jaką przez lata walczył PiS
CYTATY 0 0Pięć ważnych cytatów, które doskonale oddają nową sytuację w Polsce