Potężna ulewa na Lubelszczyźnie. Część regionu jest niemal odcięta od świata

Na Lubelszczyźnie woda odcięła kilka miejscowości, tymczasem według synoptyków to jeszcze nie koniec opadów.
Na Lubelszczyźnie woda odcięła kilka miejscowości, tymczasem według synoptyków to jeszcze nie koniec opadów. Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta
Jak nie upały i susza, to ulewy i lokalne podtopienia. Pogoda nie rozpieszcza mieszkańców Polski. Na Lubelszczyźnie całkowicie zalało Wierzchowiska Pierwsze, wiele innych miejscowości zostało odciętych przez wodę.


W środę nad krajem przechodziły chmury, w wielu miejscach pokropił deszcz, ale były i takie rejony, gdzie opady były o wiele bardziej intensywne. Szczególnie niebezpiecznie było na Lubelszczyźnie, gdzie mieszkańcy doświadczyli gwałtownych burz, a nawet gradobicia.

Całkowicie została zalana przez wodę miejscowość Wierzchowiska Pierwsze w powiecie janowskim. Woda wdarła się na posesje, drogi są całkowicie nieprzejezdne. Na miejscu służby pomagają osobom uwięzionym w zalanych domach. Nie ma informacji o rannych. Wiele miejscowości na Lubelszczyźnie zostało odciętych przez wodę, która szeroko rozlała się po drogach dojazdowych.

To nie koniec złych wiadomości. Jak informują synoptycy, w najbliższych godzinach należy się spodziewać kolejnych opadów deszczu i burz.  IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dla województwa śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Opadom może towarzyszyć silny wiatr o prędkości nawet do 70 km/h.


źródło: Radio Zet
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DADHERO.PL 0 0Nie wiesz, co to emocje, jeśli nie byłeś przy porodzie. Spróbuj mnie przekonać, że jest inaczej

POZNAJ DADHERO.PL

0 0Tata po szwedzku. Gdy zobaczyłem, jakimi super ojcami są Szwedzi, z początku nie mogłem uwierzyć
0 0Ruszamy z dadHERO.pl, lifestyle'owym serwisem dla ojców
0 0Wynik KO z Białegostoku to lekcja dla całej opozycji. Oto człowiek, który zrobił najlepszą kampanię