Prośba dyrektora z TVP: "Proszę przytoczyć jedną kłamliwą informację z TVP Info"

Jarosław Olechowski dał zadanie dziennikarce "Wyborczej". Prosił, by wymieniła jedną "kłamliwą" informację z TVP Info.
Jarosław Olechowski dał zadanie dziennikarce "Wyborczej". Prosił, by wymieniła jedną "kłamliwą" informację z TVP Info. Fot. screen z TVP Info
Jarosław Olechowski chyba nie do końca przemyślał to, co niedawno zamieścił na Twitterze. W odpowiedzi na jeden z wpisów zaproponował dziennikarce "Gazety Wyborczej", by przypomniała choć jedną, zmanipulowaną informację z anteny TVP Info. No i lawina ruszyła.


"Propagandysta z rządowej telewizji, od rana do wieczora manipulującej, kłamiącej i szczującej na ludzi, pisze o normalności. Wytrzeźwiej, chłopie!" – napisała Renata Grochal w odpowiedzi na wpis Samuela Pereiry, szefa portalu tvp.info.

Wpis dziennikarki zauważył dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, odpowiadający za wszystkie programy informacyjne w TVP Jarosław Olechowski. Był wyraźnie oburzony jej słowami.

"Szanowna Pani, proszę przytoczyć choć jedną kłamliwą, zmanipulowaną i szczującą informację z anteny TVP Info albo przeprosić dziennikarzy TVP" – odpisał.

Wtedy do akcji wkroczyli inni użytkownicy i wyręczyli dziennikarkę w tym, co polecił zrobić jej Olechowski. "Dowolnie wybrane losowo Wiadomości TVP z ostatnich 3 lat a w przypadku TVP Info dowolna audycja" – czytamy w pierwszej z brzegu odpowiedzi.

Jeden z internautów stwierdził, że do przypomnienia tych kłamliwych informacji… nie starczy Twittera. Inny z kolei dodał, że ciężko znaleźć taką, która jest prawdziwa."Odważnie! Pani Redaktor wprawdzie jest młoda, ale gdyby tak miała zacząć wymieniać wszystkie obrzydliwości TVP, to mogłoby jej życia jednak zabraknąć!" – stwierdziła inna użytkowniczka.

Inni podeszli do zadania na serio. I wykazali, że da się znaleźć konkretne przykłady.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy
OPINIE 0 0Dlaczego poparcie dla PiS jest nie do ruszenia? Oto powody
WYBORY2019 0 0Nic dziwnego, że PiS przestraszyło się #SilniRazem. Akcja KO podbija media społecznościowe
GW Foksal 0 0Śniadanie z Saddamem Husajnem i obiad z Fidelem Castro. O tej książce będzie wkrótce głośno
WYWIAD 0 0To ona promuje Cosmic Dance. Taniec, który dla wielu kobiet jest katharsis

MOTO

O TYM SIĘ MÓWI 0 0Rządy PiS nazywała reżimem. Ta Czeszka może napsuć krwi Kaczyńskiemu bardziej niż Timmermans
0 0Nowa wojna wisi w powietrzu. Trump grozi odwetem za zniszczenie rafinerii