Mężczyzna chciał zwabić dziewczynki do samochodu. Wiedziały jak się zachować, do akcji wkroczyła policja

Policja w Szczecinie zapobiegła uprowadzeniu dzieci spod szkoły.
Policja w Szczecinie zapobiegła uprowadzeniu dzieci spod szkoły. Fot. Piotr Gutkowski / Agencja Gazeta
Policja w Szczecinie zatrzymała mężczyznę, który próbował zwabić do swojego samochodu trzy dziewczynki. Oferował dzieciom pieniądze, te jednak nie dały się namówić i o zdarzeniu zawiadomiły swoich nauczycieli. Teraz niedoszłemu porywaczowi grozi do 5 lat więzienia.


O tym jak ważne są szkolenia i pogadanki na temat bezpieczeństwa chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Dowodzi tego historia ze Szczecina. Prawdopodobnie tylko dzięki właściwej reakcji dzieci nie doszło do tragedii.

Pod jedną ze szkół jeszcze w trakcie roku szkolnego zatrzymał się samochód. Kierowca próbował zwabić trzy dziewczynki do środka. Proponował nawet pieniądze za to, że wsiądą do auta. Te jednak wykazały się rozsądkiem i o wszystkim natychmiast powiadomiły swoich nauczycieli. Ci też zareagowali prawidłowo i wezwali policję.

Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce, samochód z kierowcą w środku wciąż stał pod szkołą. Mężczyznę zatrzymano, obecnie przebywa w areszcie tymczasowym, a prokuratura zbiera przeciwko niemu materiał dowodowy. Za próbę uprowadzenia osób małoletnich grozi mu do 5 lat więzienia.


źródło: TVN24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...