TVP będzie tłumaczyła się z ataku na syna Bodnara. Sprawą zajmują się prawnicy jego matki

TVP będzie tłumaczyła się z ataku na syna Bodnara?
TVP będzie tłumaczyła się z ataku na syna Bodnara? Zrzut ekranu z "Wiadomości" TVP / 20.06.2019
Pomyślałby ktoś, że TVP wystarczyłby tylko jeden prowokacyjny materiał o Rzeczniku Praw Obywatelskich, w którym atakuje jego syna. Ale nie, temat syna Adama Bodnara pojawiał się jeszcze kilka razy, więc miarka się przebrała. Jak podaje "Press", matka nastolatka zaangażowała do działania swoich prawników, którzy już pracują nad sprawą.


– Zostały podjęte pierwsze kroki prawne – taką informację podał magazynowi "Press" pełnomocnik matki syna Adama Bodnara, mecenas Maciej Ślusarek z kancelarii Leśnodorski, Ślusarek i Wspólnicy. Nie podał jednak szczegółów odnośnie rodzajów podjętych działań.

Chodzi o materiały TVP, które ukazały się pod koniec ubiegłego tygodnia. Publiczny nadawca w "Wiadomościach" i w TVP Info uderzał w Rzecznika Praw Obywatelskich, który skrytykował działanie policji podczas zatrzymania Jakuba A. – oskarżonego o zabójstwo 11-latki z Mrowin.

Telewizja Publiczna chciała pokazać, że osądem Bodnara mogły kierować sprawy osobiste, do których TVP zaliczyło rzekome toczące się postępowanie wobec syna RPO, który miałoby dotyczyć wymuszania pieniędzy od nastolatków.

"Niektóre media, głównie telewizja publiczna, próbują do sporu wokół oświadczenia KMPT włączyć moje sprawy rodzinne. Odbieram to jako wyraz złej woli i przekroczenie standardów etycznych" – napisał w piątek Bodnar w oświadczeniu. W tej sprawie mocno wypowiedziała się także zastępczyni RPO.


– To, co wyemitowano w "Wiadomościach", nie ma nic wspólnego z dziennikarstwem. Byłam przerażona, gdy to oglądałam – powiedziała w rozmowie z Anną Dryjańską Hanna Machińska.

źródło: "Press"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nobel z ekonomii trafił w dobre ręce. Ci ludzie pomogli 5 milionom dzieci
0 0Koniec papierowych legitymacji! Szkoły wprowadzają w życie nowe przepisy MEN

NIE TYLKO POLITYKA

Sephora 0 0Udział w tym projekcie dużo nam dał". Współzałożycieli TOBO + MALA o programie dla kobiet
Rankomat 0 0Wyprawka dla niemowlaka. Co trzeba kupić i z jakim wydatkiem należy się liczyć?
OPINIA 0 0Koalicja wpadła w identyczną pułapkę, z jaką przez lata walczył PiS
CYTATY 0 0Pięć ważnych cytatów, które doskonale oddają nową sytuację w Polsce