Spokojny posiłek z dziećmi w restauracji? Oni znaleźli sposób na znudzone dzieciaki i zestresowanych rodziców

Niedzielny brunch w Koneserze? Dzieci nie będą się nudzić.
Niedzielny brunch w Koneserze? Dzieci nie będą się nudzić. Fot. na:Temat
Trend na tworzenie restauracji przyjaznych dzieciom trzyma się mocno: dzisiaj tylko w tych zadeklarowanych jako “dorosłe” nie znajdziemy dodatkowego stolika z klockami, czy kolorowanek czekających w pogotowiu za barem. To z pewnością pomaga, ale nie czarujmy się, że restauracyjna przestrzeń zdoła zawalczyć o uwagę małych gości wystarczająco długo, aby dorośli najedli się i nagadali do woli. Rozwiązanie? Zostawić dzieci przed drzwiami.


Oczywiście pod warunkiem, że będą miały tam profesjonalną opiekę i masę interesujących rzeczy do zrobienia. Brzmi łatwo, z wykonaniem bywa trudniej, ale w sprzyjających do tego warunkach - może się udać, czego dowodzi niedzielna inicjatywa Konesera na Pradze.

Brunch w Koneserze to specjalna oferta ośmiu restauracji zlokalizowanych na placu Konesera na warszawskiej Pradze. Szefowie kuchni Papa Diego, Ferment Praski, Wedel, Bombay Masala, WUWU, Zoni, Van Dog i Frankie's przygotowali specjalne oferty brunchowe: unikalne “dorosłe” smaki oraz dobrze znane i sprawdzone potrawy dla dzieci.

Po tym, jak wybiorą z karty to, co najbardziej im smakuje, dzieci nie muszą udawać, że świetnie bawią się przy pustym stole. Od godziny 12:00 do 18:00, na centralnym placu Konesera odbywają się bezpłatne warsztaty, do których w każdej chwili można się przyłączyć. Można też zostawić dziecko pod dobrą opieką.


Cotygodniowe warsztaty odbywają się na razie pod szyldem podróży dookoła świata: dzieci poznają owoce i warzywa z różnych krajów oraz zwyczaje z różnych kontynentów. Wycinanie i malowanie flag, budowa sam-nawadniających się doniczek z ziołami i kwiatami i tworzenie instrumentów muzycznych z warzyw - to tylko niektóre możliwości. Zobaczcie sami:Artykuł powstał we współpracy z Koneserem na Pradze.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Naklejką w naklejkę "Gazety Polskiej"![/b] Dostań za darmo lub sobie wydrukuj

Naklejką w naklejkę "Gazety Polskiej"! Dostań za darmo lub sobie wydrukuj

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

[b]Jego firma zatrudnia obywateli różnych państw członkowskich UE.[/b] "Z obecności w Unii mamy wiele korzyści"[/b]
Komisja Europejska

Jego firma zatrudnia obywateli różnych państw członkowskich UE. "Z obecności w Unii mamy wiele korzyści"